Uzturēšana

Savvaļā degu noskrien vairākus km dienā. Tieši šī iemesla dēļ jums jāsagādā savam mīlulim pietiekošā daudzumā iespējas izkustēties. Tas jāņem vērā arī iegādājoties būri. Jārada būrī vietas, kurās degu var slēpties.
Degu viennozīmīgi ir grupas dzīvnieki, degu vientulība liek dzīvot lielākās bailēs, ja nav sociālo kontaktu.
Viendzimuma grupa no 2-5 degu ir optimālais daudzums. Parasti degu no viena metiena labi savstarpēji sadzīvo. Pārus nevajadzētu turēt visu laiku kopā, jo degu pastiprināti vairojas.

Būris

Vislabākais uzturēšanai ir speciāls būris, terārijs vai akvārijs. Ja izvēle krīt uz akvāriju, tad ne mazāku kā 60l. Būrī ieber pakaišus- skaidas, koka mājiņa arī netraucēs, lai gan jāņem vērā, ka degu var uzmesties par meistaru un koriģēt savu mājokli ar zobu palīdzību. Pērkot mājiņu ņemiet vērā, ja tā taisīta no koka,tad pievērsiet uzmanību vai tā nav lakota.
Būtu labi, ja būrī būtu skrejritenis, tikai tam būtu jābūt metāliskam, ne mazākam, kā 20 cm diametrā.
Ja degu regulāri ļausiet paskraidīt pa māju, ritenis nav obligāts. Atšķirībā no citiem grauzējiem degu neslēpjas pa istabas stūriem. Ja Jums ir tikai viens degu, viņš stiprāk pieķeras saimniekam, tomēr derētu tomēr atcerēties, ka degu ir bara dzīvnieks un, ka cilvēks nevar dot degu to, ko var dot viņa cilts brālis.

Smiltis

Lai koptu savu kažoku, degu nepieciešami putekļi un smiltis, te var derēt zooveikalos šinšillām domātās smiltis.
SVARĪGI: Nekad neraujiet degu aiz astes, tā jūs varat atstāt degu bez astes galiņa, tās var atrauties kopā ar ādu, īpaši tas attiecas uz jauniem degu.