Pēcdzemdības.

Konsultācijas par jūrascūciņu un citu grauzēju veselības jautajumiem,- audzētāju rekomendācijas.

Moderators: Inese, Moderators

xxLigucis
Jaunā kāvija

Pēcdzemdības.

Postby xxLigucis » Mon, 10. May, 2010 16:44

Vai būtu jādod ruksenītei kāda speciāla barība pēc dzemdībām lai viņas var būt novājinātais organisms ātrāk atkoptos?
Ja ir šāda speciāla barība,kur to var nopirkt?
(šo jautājumu man palūdza noskaidrot paziņas)

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Wed, 12. May, 2010 8:58

Speciāla barība nav, bet būtu labi, ja padotu kādu vitamīnu kompleksu. Pašlaik ir pateicīgs brīdis, jo laukā jau saauguši jaunā zāle un pieneņu lapas. Pieneņu lapās ir daudz c vitamīns. Dod tās, lai ēd dūšīgi un tad jau būs labi ;-)

xxLigucis
Jaunā kāvija

Postby xxLigucis » Wed, 12. May, 2010 15:43

[quote="Sandra"]Speciāla barība nav, bet būtu labi, ja padotu kādu vitamīnu kompleksu. Pašlaik ir pateicīgs brīdis, jo laukā jau saauguši jaunā zāle un pieneņu lapas. Pieneņu lapās ir daudz c vitamīns. Dod tās, lai ēd dūšīgi un tad jau būs labi ;-)[/quote]

Paldies par atbildi.
Tikai esmu nedaudz apjukusi,ko tad darīt?
Jūs sakāt,ka pieneņu lapas var dot lai ēd dūšīgi,bet tai pašā laikā sadaļā pie barošanas ir rakstīts pilnīgi pretēji:

[b]Augi, kuri dodami ierobežotā daudzumā[/b]
Salvija, [b]pieneņu lapas[/b], nātre, ganu plikstiņš (nedot grūtiem dzīvniekiem), zaķskābenes, āboliņu, ceļteka, dārza vai tīruma mīkstpiene, panātre baltā, pelašķis.

[b]Pienene ārstniecības [/b](Taraxacum officinale Wigg. s.l.)

Lapas ir bagātas ar karotinoīdiem (provitamīns A), askorbīnskābi, vitamīniem B1, B 2 Lapas lieto kā gremošanas uzlabojošu un apetīti uzbudinošu līdzekli, kas piedevām uzlabo arī asinsriti. Saknes satur inulīnu (līdz 40%), cukuru, ābolskābi un citas vielas. Lapas no jūrascūciņu puses tiek augsti vērtētas. Tās ir minerālvielu un vitamīnu avots. Tikai ierobežotā daudzumā.

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Wed, 12. May, 2010 20:54

Es pieneņu lapas dodu 2x dienā pa saujai kopā ar parasto zāli un viss ir OK ;-) Kamēr tās ir jaunas, tikmēr vajag izmantot. Varbūt vienīgi nevajag pārforsēt un dot milzīgiem klēpjiem, jo viņas jau tagad kā trakas uz zaļo zālīti. Ēd visu ko ierauga.

xxLigucis
Jaunā kāvija

Postby xxLigucis » Thu, 13. May, 2010 20:05

[quote="Sandra"]Es pieneņu lapas dodu 2x dienā pa saujai kopā ar parasto zāli un viss ir OK ;-) Kamēr tās ir jaunas, tikmēr vajag izmantot. Varbūt vienīgi nevajag pārforsēt un dot milzīgiem klēpjiem, jo viņas jau tagad kā trakas uz zaļo zālīti. Ēd visu ko ierauga.[/quote]

Paldies par atbildi.

Return to “Veselības problēmas”