Rētas un dīvaina uzvedība!!!

Konsultācijas par jūrascūciņu un citu grauzēju veselības jautajumiem,- audzētāju rekomendācijas.

Moderators: Inese, Moderators

Sanita2010
Jaunā kāvija

Rētas un dīvaina uzvedība!!!

Postby Sanita2010 » Wed, 03. Mar, 2010 20:37

Manam ruksītim kad nogriežu nadziņus tie ir diezgan asi tāpēc nedaudz novīlēju bet viņš joprojām pamanās sevi savainot līdz asinīm (viena rēta sadzīst otra rodas). Ko jūs varētu ieteikt? Un rētas ir arī uz muguras (nezināju ka viņš var tur aizsniegt), ir arī tādi sīciņi, apaļi pleķīši kur nolobījusies ādiņa (rētas lielumā), bet bez asinīm (ceru ka cēlonis ir viens un tas pats). Turklāt kā tikko viņu palaižu pa dīvānu un viņu glaudu, viņš pēkšņi (it kā no sāpēm bēg prom), dažreiz arī iespiedzas. Pēc popkorninga neizskatās. Bet tikko viņam piedāvāju gurķi uzreiz to paņēma (tādēļ bailes būt nevar). It īpaši viņam nepatīk ja pieskaras mugurai un galvai (uzreiz aizbēg un cenšas noslēpties). Pārējā āda nav apsārtusi, tomēr viņš kasa tos pleķīšus, bet pēc sēnītes vai ēdes neizskatās, kaut gan tie lobījušās ādas pleķīši mani uztrauc. Vai tas varētu būt kas nopietns?

Gunda
Jaunā kāvija

Postby Gunda » Thu, 04. Mar, 2010 10:58

Pirmais, ko es izdarītu, apsmidzinātu rukša kažociņu ar Bio Klill, vai arī izmazgātu neoestomazāna šķīdumā. Tas ir pret visādiem parazītiem.
kad manai cūciņai bija matgrauži, tad arī viņa kasījās līdz krevelēm. Tie ir tādi sīki bālgani, kā blaugznas parazīti.

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Thu, 04. Mar, 2010 14:04

Jā, ja ruksis kasās, tad iemesls ir parazīti vai sēnīte.

Sanita2010
Jaunā kāvija

Postby Sanita2010 » Thu, 04. Mar, 2010 21:00

Šodien viņš kasās arvien trakāk. "Astu" žurnālā izlasīju it kā sanāk ādas ērcīte un to var izārstēt tikai ar šprices palīdzību. Rīt droši vien vedīšu pie ārsta tāpēc vēlējos pajautāt vai tā šprice viņam nekaitēs un vai ādas ērcīti var izārstēt pavisam. Bet iespējams ka tur var būt kas cits. Kasās gan viņš nenormāli un pa rokai nav minēto līdzekļu. Baigi žēl uz viņu skatīties. Man viņš ar garo spalvu bet it kā neizskatās kas ielaists. Knapi pamanīju vietas bez spalvas. :sad:

Sanita2010
Jaunā kāvija

Postby Sanita2010 » Fri, 05. Mar, 2010 19:03

Šodien bijām pie ārsta. Paņēma paraugu un ar mikroskopa palīdzību secināja ka parazītu nav. :-) Teica ka alerģija, iedeva šprici, lai to novērstu. Tagad vairs tik daudz nekasās. Ceru ka viss būs labi. :grin:

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Sat, 06. Mar, 2010 14:47

Tad jau labi, ka tikai alerģija. Jāpamaina ēdienkarte :grin: .

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Sun, 07. Mar, 2010 15:35

Sanita2010 man uzticības mūsu ārstiem īsti nav, viņš tak pārbaudīja uz ērcēm nevis sēnīti?
Ko par to teica, es tomēr apstrādātu vēl kā pret sēnīti tās vietas ,kaut vai pasmērē ar mykoseptīnu, uzlabojumi būtu tajā vietā uzreiz.
P.s .arī pie sēnītes var būt stipra nieze.
Imagehttp://megrekss.eu

Sanita2010
Jaunā kāvija

Postby Sanita2010 » Sun, 07. Mar, 2010 19:02

Paldies par padomu. Mani arī māca šaubas ka pateica ka nav parazītu, bet nepieminēja sēnīti.

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Thu, 11. Mar, 2010 15:12

Te jau tas risks tur, ka ārstējot alerģiju, īpaši ja tās nav, cūķi var pazaudēt ar sēnīti.
Imagehttp://megrekss.eu

Sanita2010
Jaunā kāvija

Postby Sanita2010 » Wed, 24. Mar, 2010 19:37

Lieta tagad tāda ka pārbaudīja uz kailo ēdi un neko neatrada (atkal piemirsu pajautāt par sēnīti). Būrīti nolikām vēsākā vietā tālu prom no siltajiem radiatoriem (iepriekš bija diezgan tuvu). Viņš pārstāja tik ļoti kasīties, rētas pamazām dzīst, nedaudz ļauj sevi arī paglaudīt, tikai vēl tie plikumi nedaudz uz ādas un nedaudz neļauj pieskarties tai vietai un tur tādas kā mazas ādas plēksnītes (rīsa lielumā), kuras tā īsti nekrīt nost. Vai ta varēja būt no karstuma, jo viņš ir garspalvains?

Return to “Veselības problēmas”