griež zobus.

Konsultācijas par jūrascūciņu un citu grauzēju veselības jautajumiem,- audzētāju rekomendācijas.

Moderators: Inese, Moderators

puukuciss
Jaunā kāvija

griež zobus.

Postby puukuciss » Wed, 10. Jun, 2009 18:29

Mana cūciņa visu laiku griež zobus, skaļi.. un esmu ievērojusi, ka arī lāgā neēd..palikusi stipri tievāka..kas varētu būt par vainu?
:) mazs cūci cūcis.

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Thu, 11. Jun, 2009 9:11

Izklausās pēc zobu problēmām. Iedod kādu gurķīti vai ābola gabaliņu un paskaties, vai viņa normāli spēs pārkost to. Un vēl, vai viņai vienkārši nav apetītes, vai arī ēst grib, skaļi pīkst, bet neko neēd un pastiprināti izdalās siekalas. Ja tā ir, tad noteikti ir problēmas ar zobiem.
Vajadzētu aizvest viņu pie vetārsta, bet, diemžēl, pie mums ir maz tādu vetārstu, kas varētu palīdzēt tikt galā ar zobu problēmām. Vēl vajadzētu piespiedu kārtā barot. Par to ir aprakstīts kluba mājas lapas sadaļā "Veselība".

puukuciss
Jaunā kāvija

Postby puukuciss » Thu, 11. Jun, 2009 11:45

sauso barību viņa ēd, protams, ne tik daudz kā parasti (man tā šķiet),bet savus lielākos kārumus - gurķi un burkānu ne. vakar turēju rokās burkānu un devu viņai,viņa it kā koda, taču neko lāgā nevarēja nokost.. es jau no tiem zobiem neko nesaprotu, man izskatās,ka viņai viņi normāla garuma.. pie vetārsta aizvest varu, bet mani māc šaubas, vai tas ko dos..dzīvoju mazā pilsētā un ja pat vetārsts lāgā nevarēja noteikt vai mans cūķis ir puika vai meitene. nu tad nezinu :-?
un vēl kas ir ļoti aizdomīgi,kad pamanīju, ka kaut kas nav kārtībā bija tas,ka man cūķis bija diezgan paresns, nu riktīgs bumbulītis, jo parasti,kad šī bļāva tad iedevu kārumiņus un tā,lutināju viņu.. bet tagad tik tieviņa, kauliņi un āda.. ūdeni dzer un kaut ko jau skrubinās pa barības trauku,nav tā ka neēstu vispār.. bet nu vineīgi tas,ka tos kārumus neēd un nepārtraukti griež zobus :sad:
:) mazs cūci cūcis.

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Thu, 11. Jun, 2009 11:54

Pats to garumu redzēt nevar, runa par dzerokļiem iet. Sauso viņi var, bet tests ka nevar ābola miziņu nokost, vai burkānu sakošļāt, ēd ilgi, puse krīt no mutes ārā, iesaku aizvest pie ārsta, pats fakts, ka zaudē svaru, jau parāda ka nav ok, citādi var būt par vēlu.
Imagehttp://megrekss.eu

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Thu, 11. Jun, 2009 14:03

Redzu, ka tu dzīvo Smiltenē. Būtu labi, ja tiktu uz Rīgu pie Zoodārza vetārstiem :sad: Tur tiešām, ja tie ir dzerokļi pārauguši, tad var redzēt tikai ar speciāliem instrumentiem un visiem vetārstiem tādu nav :sad:

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Thu, 11. Jun, 2009 16:34

Vajadzīgā instrumenta domāju nav lielai daļai, bet labs ārsts var izlīdzēties, man 2 dažādi veti, kuri grieza zobus cūķiem, pleta to muti ar papildierīcēm, viens dakteris ar tādām kā pincetēm.
Imagehttp://megrekss.eu

Return to “Veselības problēmas”