Page 1 of 1

Kā atšķirt un atpazīt sēnīti.

Posted: Sun, 07. Dec, 2008 23:53
by Inese
Paldies manam veterinārārstam, kurš sēnītes ārstēšanas un noteikšanas jautājumā ieviesis lielāku skaidrību. Praksē pārbaudīts.
Bieži sēnīti notur par zemādas ērci, alerģiju( ko protams arī nedrīkst izslēgt), un sazin ko vēl. Te aprakstītas galvenās pazīmes, kā atšķirt sēnīti no citām saslimšanām.

Ir sēnītes paveids, pie kura āda var būt tīra, niezes var praktiski pat nebūt( var arī būt). Tikai lūzt spalva un lielā ātrumā vai ne tik lielā krīt spalva un paliek puspliki ādas laukumi.
Daži no šīs sēnītes veidiem ir bīstamāki( bīstami jau visi), jo ielaižot jūrascūciņa pēc tīrā ādas perioda var pārklāties ar tādu kā garoziņu (esmu to pieredzējusi), biezu tādu kā blaugznu kārtu, kas izskatās kā viena liela krevele.
Pats trakākais, ka sēnīte var skart arī iekšējos orgānus, mutes dobumu, un tad ne mazgāšana ar šampūniem- pret sēnīšu, ne kas cits nelīdz.
Pie šī paveida daudzi preparāti nelīdz vispār, ne Nizorāls, ne Mykoseptīns, viņu neņem. Vienā gadījumā nelīdzēja pat Hlorhexidīns, spēcīgs
preparāts, kuru izrakstīja veterinārārste, vajadzēja mainīt preparātu.

Labi palīdz cilvēku aptiekās dabūjamais preparāts Exoderils 1%. Lietot nedaudz samitrinot vatīti un ar tampanāciju apstrādājot bojātās vietas. Ārstēšanas kursam jābūt vismaz 14- 21 dienas, jāapstrādā katru dienu. Jāseko vai neatgriežas ,būris būtu jādezinficē( var ar hlorhexidīnu, ja var dabūt).

Komplikācijas, kuras rodas ,ja sēnīti neārstē,- svara zudums dēļ stresa, ar laiku ataug zobi, jūrascūciņa atsakās ēst, iekšējo orgānu bojājumi.

Sēnīte var izskatīties arī šādi, āda tīra, te gan jau ielaists variants. Jūrascūciņa sevi nav sakasījusi, kas uzreiz izslēdz zemādas ērci, lai gan arī pie sēnītes dažiem paveidiem var būt izteikta nieze, bet tad lielākoties ir blaugznas.
Image

Image

Pirmās sēnītes pazīmes. Šeit āda tīra, niezes nav, nav sakasīts. Nav pat apsārtuma.

Image

Tipiski sēnīte izskatās tā. Jebkuru aizdomu gadījumā jāpaskatās austiņu iekšpusē, jo sēnīte var slēpties vēl arī tur, tādu kā baltu blaugznu veidā.
Image
Image

Tā izskatās ielaista zemādas ērce. Pie zemādas ērces VIENMĒR būs izteikta nieze un vēlākā stadijā sastopamas brūcītes, izteiktu blaugznu parasti nav. Jauc savstarpēji tieši sēnīti ar tīro ādu un zemādas ērces pirmsākumu, atšķirt var pēc niezes, ja tomēr nav izteiktu simptomu, la iizšķirtos starp vienu un otru, tad apstrādā ar Neostemazāna šķīdumu (nekaitīgs siltasiņu dzīvniekiem) 3 reizes ar 10 dienu intervālu, un paralēli ar Exoderilu (nav manīti lieli ādas kairinājumi, nededzina dzīvnieka ādu, saudzējošs).
Ir gadījumi, kad ir komplicēti zemādas ērce un sēnīte un tad līdz tik augstāk minētais variants, paralēli abi preparāti (preparāti var būt arī citi)


Image

Posted: Tue, 09. Dec, 2008 18:09
by puukuciss
paldies par izsmeļošo infromāciju.Mums arī ir problēmas ar kasīšanos un spalvas iešanu nost. It kā smērējot mikoseptīnu vienu laiku bija miers,bet nu ir atkal. jāiet pirkt exoderils.

Posted: Fri, 12. Dec, 2008 2:35
by bibis
aptiekaas atkal ir paraadiijusies SUNIISHU TEEJA- tautas mediciinaa to lieto gan niezes nonjemshanai, gan arii kaa pretseeniishu liidzekli. cuuchiem kaitiigo augu sarakstaa sho neatradu, taapeec savu cuukji izmazgaaju. kasaas jaushami mazaak, t.i. nesakasa liidz bruuceem, kuru deelj exoderila proceduura jaaizlaizh. taa kaa garaa spalvaa nosleepushos seeniiti visaas vietaas atrast nevar, tad logjiska shkjiet dziivnieka apstraade gan mazgaajot, gan redzamaas vietas ar pretseeniishu liidzkljem apstraadaajot.

Posted: Fri, 12. Dec, 2008 18:25
by Inese
bibis wrote:aptiekaas atkal ir paraadiijusies SUNIISHU TEEJA- tautas mediciinaa to lieto gan niezes nonjemshanai, gan arii kaa pretseeniishu liidzekli. cuuchiem kaitiigo augu sarakstaa sho neatradu, taapeec savu cuukji izmazgaaju. kasaas jaushami mazaak, t.i. nesakasa liidz bruuceem, kuru deelj exoerila proceduura jaaizlaizh. taa kaa garaa spalvaa nosleepushos seeniiti visaas vietaas atrast nevar, tad logjiska shkjiet dziivnieka apstraade gan mazgaajot, gan redzamaas vietas ar pretseeniishu liidzkljem apstraadaajot.

varbūt pat derētu tik tad jāmazgā regulāri jeb jāapstrādā, jo ar vienu reizi nebūs līdzēts.

Posted: Wed, 17. Dec, 2008 16:01
by puukuciss
ja ir pushu tad to exoderil nevar smereet???

p.s. sodien iegaju aptieka vina man piedavaja ari exoderil smeeri..kursh labaaks???

Posted: Thu, 18. Dec, 2008 17:11
by Inese
puukuciss wrote:ja ir pushu tad to exoderil nevar smereet???

p.s. sodien iegaju aptieka vina man piedavaja ari exoderil smeeri..kursh labaaks???

Exoderila smēri var salaizīties, ja ir tādā vietā kur netiek klāt ,var arī to, bet IMHO labāks šķīdums.

Posted: Fri, 19. Dec, 2008 22:12
by puukuciss
kas ir IMHO :?: :|

Posted: Sat, 20. Dec, 2008 0:23
by Inese
puukuciss wrote:kas ir IMHO :?: :|

Tas, ka tas ir mans personīgais viedoklis.

Posted: Sat, 20. Dec, 2008 22:18
by Urse-Kvīka
Inese wrote:
puukuciss wrote:kas ir IMHO :?: :|

Tas, ka tas ir mans personīgais viedoklis.

Pareizāk tas latviski ir-mans personīgais viedoklis balstīts uz paša pieredzi (IMHO). :-)

Posted: Thu, 26. Feb, 2009 18:05
by Tince
Man aptiekā teica, ka Mikoseptīns un Eksoderils(ziedes) ir viens un tas pats sastāvs, tikai E.ir 2reiz dārgāks.
Es smērēju ar Mikoseptīna zidi un vēl pūšu Zoospet. Pagaidām nekas nemainās.

Posted: Fri, 27. Feb, 2009 2:50
by Lyuba
Arprats, cik briesmigu darbu dara erces. Vai pec tam spalvas atauga atkal? :-?

Posted: Fri, 27. Feb, 2009 21:59
by puukuciss
mums bija aizmuguree seeniite cuucinai uz saaniem pie dibena abaas pusees.. liku exoderil..spalvina atauga un viss smuki sadzija.. tacu tagad atkal iet nost spalva tikai citaa vietaa..... :cry:

Posted: Sun, 01. Mar, 2009 20:13
by Inese
puukuciss wrote:mums bija aizmuguree seeniite cuucinai uz saaniem pie dibena abaas pusees.. liku exoderil..spalvina atauga un viss smuki sadzija.. tacu tagad atkal iet nost spalva tikai citaa vietaa..... :cry:

sēnīte ir lipīga lieta ,tāpēc efektīvi ir visu ķermeni apstrādāt uzreiz ar exoderilu, tad var neatgriezties un minimālais apstrādes laiks ir 14-21 dienas. Citādi atgriezīsies.

Posted: Sun, 01. Mar, 2009 20:15
by Inese
Tince wrote:Man aptiekā teica, ka Mikoseptīns un Eksoderils(ziedes) ir viens un tas pats sastāvs, tikai E.ir 2reiz dārgāks.
Es smērēju ar Mikoseptīna zidi un vēl pūšu Zoospet. Pagaidām nekas nemainās.

Ieteiktu papalēli katram gadījumam apstrādāt vēl ar Neostemazānu. ja gadījumā tas ir ērces+sēnītes apvienojums un vēlams paralēli padot multivitamīnus.

Posted: Wed, 09. Feb, 2011 22:31
by Inese
Exoderila vietā veiksmīgi var lietot mykoseptīna ziedi (parastajās patiekās pērkamo.) arī plaša spektra medikaments.
Var pie vetārsta iegādāties Immaverola šķīdumu, kuru šķaida 1 ml uz 50 ml ūdens un samitrina skartās vietas, tad jūrascūciņu izžāvē. Apstrādā 1*3 dienās, min. 21 dienas garumā.