jautājums tiem,kam mājās puikas.

Visi jautājumi, kuri skar uzvedības un uzturēšanas, kopšanas jautājumus un problēmas.

Moderators: Inese, Moderators

Lauruu
Jaunā kāvija

jautājums tiem,kam mājās puikas.

Postby Lauruu » Tue, 08. Jul, 2008 16:58

Tātad tā. Nezinu cik tā ir vai nav problēma, bet vienkārši būtu interesanti zināt vai tāpat ir arī jums.
Manam jaunskungam tuvojas 2mēneši, aug liels, pie manis ir pieradis un pat izskatās, ka vairs viņš arī nebaidās ne noviena ģimenes locekļa. BET. vakar novēroju to, ka laižot skriet pa māju, viņš itkā vietām iezīmē teritoriju. (grūti izskaidrot kā tas ir, bet mēģināšu - vietām tāda kā pavisam maza pilīte urina, bet ar daudz nepatīkamāku smaku kā parasti). pats staigā apkārt gluži kā pāvs sabozies, un skaņas ir līdzīgas burbuļošnai, vibrēšanai. tas parasti notiek kādā viņam "jaunā" vietā, vai atkal atgriežoties būrī. mīņājās no kājas uz kāju kā tāda pīļu māte, tad atkal burbuļo....
kā saprast šādu uzvedību?
mazie draugi

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Tue, 08. Jul, 2008 22:23

Parasti jau viņi ko līdzīgu dara, ja tuvumā citi cūķi, tā jau viņiem tas nav nemaz tik izteikti, bet tā ir iezīmēšana. :roll:
Imagehttp://megrekss.eu

Tince
Pieredzējusī kāvija

Postby Tince » Tue, 08. Jul, 2008 22:48

Inese wrote:Parasti jau viņi ko līdzīgu dara, ja tuvumā citi cūķi, tā jau viņiem tas nav nemaz tik izteikti, bet tā ir iezīmēšana. :roll:

Man šķita, ka viņi tā rīkojas tikai mātīšu tuvumā. Vai viņi to dara arī kompānijā, kur ir tikai tēviņi?
Mīli savu cūciņu un samīļo to katru dienu!
Es mīlu dzīvniekus - visus pēc kārtas!!!

Lauruu
Jaunā kāvija

Postby Lauruu » Wed, 09. Jul, 2008 12:18

nav ne jausmas kad viņiem tas būtu jādara, bet viņam patīk paplātīties arī tad kad staigā viens pats un klāt esmu tikai es vai mana mamma :roll: :grin:

tā 'iezīmēšana' tēviņiem vai tad nav tikai laikā kad mātīte meklējas un viņi to jūt? vai arī tā viņi izpaužās visu laiku - ar savas teritorijas un statusa demonstrēšanu? :roll:
mazie draugi

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Wed, 09. Jul, 2008 17:25

Manējie tā nedara, ja nesajūt kādu no savējiem, tā kā te varētu būt rakstura īpatnība, vienkārši.
Imagehttp://megrekss.eu

Lyuba
Kāvija

Postby Lyuba » Tue, 15. Jul, 2008 23:24

Tiesam divaini. Ari tadu neredzeju. Tikai kad meitenite ir blakus. :grin:
LyubaSHA

Tince
Pieredzējusī kāvija

Postby Tince » Wed, 16. Jul, 2008 11:37

Divi puikas arī tā dara? :-?

Lauruu
Jaunā kāvija

Postby Lauruu » Wed, 16. Jul, 2008 16:31

man laikam patrāpijies ritīgs donžuāns, kam patīk izrādīties. :grin:
kas varēja iedomāties, ka cūķi tik ļoti atšķirās....

kā jums iet ar tēviņu "apkopšanu"? mans puišelis man bija gatavs rokas pārkost, lai tikai tiktu prom,kad viņam kniebu nost nadziņus... nestādos priekšā, kas būs, kad vajadzēs tīrīt to tā saucamo tauku dziedzeri? kur viņš ir, zinu, bet kā to izdarīt, gan ne. viņš met kūleņus, spārdās, kviec un kož. :-? jūsējie arī ir tik ietiepīgi?
mazie draugi

Tince
Pieredzējusī kāvija

Postby Tince » Wed, 16. Jul, 2008 19:14

Lauruu wrote:man laikam patrāpijies ritīgs donžuāns, kam patīk izrādīties. :grin:
kas varēja iedomāties, ka cūķi tik ļoti atšķirās....

kā jums iet ar tēviņu "apkopšanu"? mans puišelis man bija gatavs rokas pārkost, lai tikai tiktu prom,kad viņam kniebu nost nadziņus... nestādos priekšā, kas būs, kad vajadzēs tīrīt to tā saucamo tauku dziedzeri? kur viņš ir, zinu, bet kā to izdarīt, gan ne. viņš met kūleņus, spārdās, kviec un kož. :-? jūsējie arī ir tik ietiepīgi?

Kad girez nadziņus, iedod kādu kārumu. Ja vēl cūciņa plosās, uzsedz kaut kādu sedziņu uz galvas, lai neredz, kas notiek. Pirmajās reizēs tā darīju. Kad es uzlieku savu Mario uz galda, lai grieztu nagus, viņš ļoti cītīgi ošņā knaiblītes un laiza man rokas. Reizēm cenšas uzrāpties uz manas rokas, tā, ka nadziņu apgiešana arī man nav nekāda vieglā :lol: :lol: Ja godīgi, man ir tikai aptuvena nojausma kur tas dziedzeris atrodas. Esmu mēģinājusi totīrīt, bet tur nekādu netīrumu nav. Saka, ka dažas cūciņas lieliski pašas ar sevi varot tikt galā ;-)

Lyuba
Kāvija

Postby Lyuba » Thu, 17. Jul, 2008 13:06

Mums ar nagiem nav nekadas problemas. Tikai pirmo reizi kad baudijam to izdarit - vins iekledza tik skali, it ka mes vinam kaut ko citu apgriezam. Bet pec tresas nadzinas saprotusi, ka tas nemas nav sapigi un nomierinajas. Tagad ar to mums nav problemas.
Bet ar to otro tirisanu - nesen tikko to izlasijusi. Un nekad nav darijusi. Bet daudz reizu redzeju ka vins to darijis pati sev. Un vot es tad domaju - vai tiesam man vajag to darit? Nevaru iedomaties ka. Jo vins ienist, kad vinu perevora4ivaju. I vid togda zhalkij-zhalkij stanovitsa. Virivaetsa. A kogda ego stavish na lapki - on izdaet gromkij zvuk nedovoljstva, prjamo basom, kak nikogda bol6e i vsem vidom pokazivaet, 4to on nedovolen i ho4et ot tebja sbezhatj.
LyubaSHA

Lauruu
Jaunā kāvija

Postby Lauruu » Fri, 18. Jul, 2008 15:31

uz to piekrita tikai Simona. un kā parādiju kārumiņu nemaz negrozijās un necentās izrauties, lai gan arī bez tā nekadas pretenzijas necēla. venīgais kad pirmo reizi redzēju viņas dusmas, bija tad, kad bija jāķemmē laukā pakaiši, kurus viņa bija tā ieepinkājusi..... mana vislielākā miera mika klabināja zobus! :roll: :grin:
mazie draugi

Lauruu
Jaunā kāvija

Postby Lauruu » Fri, 18. Jul, 2008 15:37

domāju, ka arī mans puika ar laiku kļūs pielaidīgāks... ;-)
mazie draugi

Return to “Uzvedība un uzturēšana”