Jurascukas "smarza"(no delfiem)

Visi jautājumi, kuri skar uzvedības un uzturēšanas, kopšanas jautājumus un problēmas.

Moderators: Inese, Moderators

Tince
Pieredzējusī kāvija

Jurascukas "smarza"(no delfiem)

Postby Tince » Sun, 08. Jul, 2007 21:18

Doma bija iegādāties jūrascūciņu, bet pēc pēdējās pieredzes mani sāk mākt šaubas. Aizgājām pie vienas dāmas, kurai ir jūrascūciņa - ieejot dzīvoklī smaka tāda, ka zemē jāgāžas. Visi logi vaļā, skaidas arī tikko mainītas, bet smaka neciešama. Saimniece stāsta, ka viņas meita kaut kāda tur vet speciāliste (kaas tieši, nepateikšu)un jūrascūka tiek kopta pēc labākās sirdsapziņas tā, kā meita stāstījusi. Cūcis jau apmierināts, pa māju arī paskraidīja, dažiem džinsus pagrauza. Bet jautājums tāds - vai tiešām jūrascūciņas TIK ļoti smird? Biju dzirdējusi,ka ar īpašu smaku viņas neizceļas, un loģiski domājot, ja visas būtu tik smirdīgas, tad audzētāju arī nebūtu tik daudz. Nu varbūt šis eksemplārs bija izņēmums?

(Šito es iekopēju no Delfiem) :lol:
Tā nu man arī jums, jūrascūku audzētāji, radās jautājums - vai ieejot jūsu mājā/dzīvoklī ir sajūtama jūrascūciņas smaka? Zinu, jūrascūciņas teorētiski neizplata nekādu specifisku smaku, bet dzīvē gadās visādi. :roll:
Mīli savu cūciņu un samīļo to katru dienu!
Es mīlu dzīvniekus - visus pēc kārtas!!!

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Sun, 08. Jul, 2007 21:22

ja man būs netīrīts būris kādas dienas 5-6 tad noteikt ismirdēs, tas tak no tā, kā kopj atkarīgs. Neož citādi nemaz. Es ir šokā par rakstu.
[smilie=real mad.gif]
Last edited by Inese on Sun, 08. Jul, 2007 21:49, edited 1 time in total.
Imagehttp://megrekss.eu

Urse-Kvīka
Zinošā kāvija

Postby Urse-Kvīka » Sun, 08. Jul, 2007 21:25

Ne tikai teorētiski,bet arī prakstiski tāds ass aromāts nav jūtams,ja regulāri tīra būrīti. Man pašai patreiz ir sešas cūciņas,taču ciemiņi ienākot dzīvoklī nejūt ne tikai cūciņas,bet arī kaķi. Dzīvnieciņus paman tikai tad,kad no plaukta atskan skaņas. :lol:
Domāju,ka tā kundzīte būri iztīrīja labi,ja reizi mēnesī un tieši īsi pirms ciemiņu nākšanas. :twisted: :lol:
*Nav jēgas dzīvot šodienai,ja nav sapņa rītdienai*
Image

Vinnijs
Zinošā kāvija

Postby Vinnijs » Sun, 08. Jul, 2007 21:54

ja jau cūku būris ticis tīrīts regulāri un to darījusi "speciāliste", tad visu cieņu, taču iespējams kundzīte pati nebija pamanījusi, ka jau pāris gadsimtus atpakaļ tika izgudrota vanna, vai kautvai duša..? :kotz:
es tiešām nemāku teikt, kur vaina, bet mēs būri tīram katru 2. vai 3. dienu.. nu labi dažas reizes ir gadījies, ka iztīram tikai 4. dienā, taču smakas nava nekādas :roll:
.

Sandra
Kluba valde

Postby Sandra » Mon, 09. Jul, 2007 8:48

Es pati cūciņu nesen iegādājos un biju ļoti priecīgi pārsteigta, ka smaka nav pilnīgi nekāda. Parastajām skaidām nedaudz uzberu pa virsu aromātiskās ar ābolu smaržu un tad mans cūķis smaržo pēc ābolīša. Varbūt tam tantukam nebija jūrascūciņa, bet kāds savvaļas sesks :-?

Tince
Pieredzējusī kāvija

Postby Tince » Mon, 09. Jul, 2007 10:14

es tiešām nemāku teikt, kur vaina, bet mēs būri tīram katru 2. vai 3. dienu.. nu labi dažas reizes ir gadījies, ka iztīram tikai 4. dienā, taču smakas nava nekādas

Jūs visu būri tīrat vai tikai to vietu, kur viņa nokārtojas? :lol:

Urse-Kvīka
Zinošā kāvija

Postby Urse-Kvīka » Mon, 09. Jul, 2007 10:21

Tince wrote:
es tiešām nemāku teikt, kur vaina, bet mēs būri tīram katru 2. vai 3. dienu.. nu labi dažas reizes ir gadījies, ka iztīram tikai 4. dienā, taču smakas nava nekādas

Jūs visu būri tīrat vai tikai to vietu, kur viņa nokārtojas? :lol:

Protams,ka visu būri. :razz:
*Nav jēgas dzīvot šodienai,ja nav sapņa rītdienai*

Image

Jana*
Moderators

Postby Jana* » Mon, 09. Jul, 2007 13:25

nu es ar esmu šokā ka kaut ko tādu var sarakstīt.. :shocked: :motz: :stock1:
nu es nezinu kādai tur netīrībai un nez kam vēl jābūt lai ienākot no smakas(?) gar zemi kristu :oO: :evil: :evil: :evil:
:)

Dincc
Pieredzējusī kāvija

Postby Dincc » Mon, 16. Jul, 2007 22:20

Ak Dievs! [smilie=bluecolorz5_pdt_03.gif] Mans cÅ«Ä·is nesmird, tikai vienreiz, kad biju prom 5 dienas, cÅ«Ä·is palika viens mÄ
Dziivnieki- muusu labÄ

isa
Jaunā kāvija

Postby isa » Sat, 21. Jul, 2007 20:04

Tas raksts ir pilnīgas muļķības! Mūsu mājās ir divas jūrascūciņas, būri tīru apmēram reizi nedēļā, t.i. paiet 5-6-7 dienas, kā sanāk. Bet nu smakas gan nav nekādas un nekad! Cūcīši katru vakaru tiek laisti pastaigā un arī samīļoti. Ja viņi smirdētu, vai tad varētu samīļot? Pilnīgas muļķības. Domāju, ka rakstā pieminētais būris nebija tīrīts ļoti ilgu laiku, un sakopts tikai pirms ciemiņu atnākšanas, tāpēc arī smirdēja. Sabiedriskais FUI tādiem saimniekiem un jūrascūciņu neslavas cēlājiem!
.

Novella
Pieredzējusī kāvija

Postby Novella » Sun, 22. Jul, 2007 18:12

Gribētu redzēt , ja kāds nokārtotu vajadzības istabā un pirms ciemiņu atnākšanas izlietu spaini , bet neizmazgātu , nedz izvēdinātu istabu , tad kāda smaka būtu! :evil: :evil: Man ir 4 un nekad nesmird istaba!
.

steinha
Moderators

Postby steinha » Sun, 22. Jul, 2007 19:59

nu ja tas jau tiri saprotams,ja iznem skaidas un neizskalo,tad protams ka paliks smaka,vai ari ja jurascucis ilgaku laiku gulejies savos izkarnijumos,tad jau ar bura tirishana nelidzes! ta jau ir saimnieku nolaidiba ,ja smird....
Super forshie zveerinji!

fify
Jaunā kāvija

Postby fify » Mon, 28. Jul, 2008 10:08

:sad: es būrīti tīru katru rītu...un vienalga ož....1 reizi nedēļā būri arī izmazgājam... :sad: nevaru atļauties tīrīt ik pēc 5 dienām, jo cūči un būris būs neatpazīstams....nu kā lai iemāca tos mazos mīļumus būt kārtīgiem un kārtoties tikai granulās??? :cry:

steinha
Moderators

Postby steinha » Mon, 28. Jul, 2008 16:32

ljoti vienkarshi :) tad granulas liec pa visu buri( labak jau jaukt kopa ar skaidam ,bus mikstak kepinjam),un kad tiri buru katru reizi izmazga,tad redzesi ka nesmirdes, ne cucis ne buris :)
Super forshie zveerinji!

Tince
Pieredzējusī kāvija

Postby Tince » Tue, 29. Jul, 2008 0:01

Redzēju Depo speciālo grauzēju būru tīrāmo līdzekli, bija tāds izsmidzināms. ;-)

Return to “Uzvedība un uzturēšana”