uz citu valsti...

Visi jautājumi, kuri skar uzvedības un uzturēšanas, kopšanas jautājumus un problēmas.

Moderators: Inese, Moderators

pucina
Jaunā kāvija

uz citu valsti...

Postby pucina » Fri, 30. Apr, 2010 14:56

Mani interese, kas jadara, lai parvestu cucinu uz citu valsti, konkretak UK...Kadas formalitates javeic, cik tas izmaksa un cik atri notiek?

Sandra
Kluba valde

Re: uz citu valsti...

Postby Sandra » Fri, 30. Apr, 2010 15:53

pucina wrote:Mani interese, kas jadara, lai parvestu cucinu uz citu valsti, konkretak UK...Kadas formalitates javeic, cik tas izmaksa un cik atri notiek?

Tas ir atkarīgs ar kādu transportu un ar kādu kompāniju dzīvnieciņš tiks vests. Droši vien, ka uz UK vedīsieti ar lidmašīnu. Tādā gadījumā vajadzētu noskaidrot, vai attiecīgā kompānija atļauj pārvadāt grauzējus, un kādi dokumenti nepieciešami. Domājams, ka vetirināro atļauju noteikti vajadzēs (dabūjama pie vetārsta) un vēl prasa tādu lietu kā Pārtikas un veterinārā dienesta atļauju.

bibis
Kāvija

Postby bibis » Tue, 04. May, 2010 0:34

1. RYANAIR NEATLJAUJ dziivnieku paarvadaashanu (ja peekshnji kas nav mainiijies)
2. oficiaali 'it kaa' grauzeejiem aarsta ziimes nevajag ES robezhaas, bet labaak ir AR ziimi (aviokompaanija var pieprasiit). proceduura sekojosha:
a) pie vetaarsta ar zveeru,
b) piezvani uz KAVET, vinji zin, uz kaadu nummuru veterinaarajaa dienestaa jaazvana (dienestaa arii domas dalaas par ziime nepiecieshamiibu). vet. dienestam ir diezgan diivains darba laiks, taapeec neatliec uz peedeejo briidi!

piekam, mans praatuljojums, vajadzeetu izspiest to ziimi un/vai taas tulkojumu ar to pashu ziimogu anglju valodaa! latviski runaa/raksta un lasa diezgan maz cilveeku uz zemeslodes.
viens maktens siiivns

Inese
Kluba valde

Postby Inese » Sat, 08. May, 2010 20:49

Agrāk vest grauzējus varēja vest tikai ar Airbaltic.
Imagehttp://megrekss.eu

Lyuba
Kāvija

Postby Lyuba » Thu, 13. May, 2010 20:01

Par to zveru parvadasanu vispar ir sausmigi. NEVIENA aviokompanija no Latvijas vairs nenem dzivniekus. Pat jurascucinus. Un Pat AirBaltic.
Mes to uzzinajam oktobri, bet nedomaju ka par so laiku kaut ko izmainijusies. Lieta ir tada, ka neviens nevar dot nekadu informaciju par to.
Pastatstisu ka bija mums:
pirmkart, mes uzzinajam ka drikst ievest tadus dzivniekus uz UK un vairak bez karantina. Bet ka to izdarit - neviens nezin. Mes zvanijam AirBaltic ofisa runajam ar dazadiem cilvekiem - un vini teica ka mums vajag AirCargo. Specials dienests dzivnieku parvadasanai. Kad mes zvanijam uz to dienesti, AirCargo - vini brinijos, ka nedrikst nemt tadu mazu dzivniecinu lidzi lidmasina. Vini teica ka ar viniem vest dzivniekus aiznems divas dienas, no 200-400Ls, i voobshe u menja slozhilosj vpe4atlenie, 4to oni ponjatija ne imejut kak perevozitj morskih svinok. Tak kak v osnovnom perevozjat tolko sobak i koshek. S malenjkimi zhivotnimi ne stalkivalisj. Vini mums iedeva speciala vetarsta talruni, kurs dot arsta zimes. Mes zvanijam tam vetarstam, vins atkal brinijos par mums ka mes nezinam, ka tik mazam zverinam nevajag nekadas arsta zimes. Vina pat zvanija uz UK (defra man liekas saucas) organizaciju un vini ari teica ka nekas nevajag.

Tacu galvena problema ka neviens nezin un nenem dzivniekus. Ipasi mazos. Neviena aviokompanija un neviena autobusu kompanija ari. Tikai AirCargo, kurs loti dargs, brauks TIKAI caur LONDONA AEROPORTU, kur Jus varetu dabut savu dzivnieku, un kuri nevar neko garantet par jurascucinas veselibu un garasstavokli cela. Tapat es redzu tikai vienu variantu - braukt ar masinu! Bet par to pat neko neuzzinaju ta ka prieks manim tas skan loti sarezgiti.
Ja kads kaut ko uzzin vairak - pastastiet ludzu. Mana draudzene gribeja lidot uz Kanadu vai Ameriku ar savu jurascucinu - bet atkal, interneta nav daudz informacijas par dzivnieku transportesanu no Latvijas. Un kad zvani uz musu aviokompanijam - vini vispar saka ka nenem NEKADUS dzivniekus. Vini saka - zvaniet AirCargo. Tikai AirCargo. :(((
LyubaSHA

Return to “Uzvedība un uzturēšana”