Page 1 of 1

Ko lai dod njam-njam...

Posted: Mon, 21. Jan, 2008 14:47
by Nastja
It kā info par barību ir daudz... Gribētos parunāt tieši par dārziņiem... :-) Ok, vasara problēmu īpašu nav, bet kā ir ziemā? :roll: Veikalos piedāvājums ar nav diez ko liels... Ka, piemēram, ir ar puķkāpostiem, tos drīkst dot neierobežota daudzumā? Un kā ar kāļiem? :roll: Vobščem, ko lai dod vel, izņemot sienu, sauso barību, ūdeni, gurķiem un burkāniem? :-)

Posted: Mon, 21. Jan, 2008 15:54
by chabiite
vot man tāda pati problēma! dodu sauso barību, sienu, un ķīnas kāpostu. ar burkāniem nepārspļēju, cenšos dot pēc iespējas mazāk. dažreiz iedodu kādu ābola gabaliņu vai maizīti. bet ir sajūta, ka viņai pašai jau piegriezies tas ēdiens. :lol: :roll:

Posted: Mon, 21. Jan, 2008 17:00
by Urse-Kvīka
Ziemā vēl var dot ķirbi,kabaci,zariņus pagrauzt. Ar dažādiem kāpostiem neaizrauties,jo uzpūš vēderu. Jau vasarā vajadzēja sažāvēt aveņu lapas,pienenes u.c.,tad tagad varētu dot tos. Var iedot granātābolu(veicina kuņģa darbību),bet visu ,protams,ar mēru.

Posted: Mon, 21. Jan, 2008 17:43
by Nastja
Vot runājot par granātāboliem... Tie kauliņi,kas ir iekšā vai tad ir labi priekš sivēniem? :roll: Es vel pa retam dodu kādu apelsīna gabaliņu, protams attīrītu no plevītes. Vakar vel katrai iedevu pa mazam ananasu gabaliņiem. No sākuma ne īpaši gribēja ēst, mazā tik uzreiz sāka grauzt to, viņas mamma gan pret visu izturās diezgan piesardzīgi...Ja redz ka bērns ēd nost, tad viņa ar sāk ēst... :lol:

Posted: Mon, 21. Jan, 2008 19:03
by Urse-Kvīka
Par granātāboliem jau Inese teica,ka nekur nav rakstīts,ka nedrīkstētu dot,taču pavisam nedaudz. Es gan vairāk zinu par granātābolu ietekmi uz suņiem un cilvēkiem.

Posted: Mon, 03. Mar, 2008 20:11
by Inese
Var sēt zālīti, graudus, savējiem dažreiz iedodu kāļus, dikti man patīk dot ķirbi ar mizu( cūķiem garšo), to gan atļaujos dot tik savus, dārzā audzētos, tā mizu labāk nogriezt, ķirbju mizā daudz vērtīgu vielu, īpaši ziemā.
Var mēģināt iedot tos pašus kivi, kuri ir C vitamīnu avots, tos tikai reti var dot.
Principā lielākā daļa pieejamo dārzeņu var dot, uzmanīgi kā jau teica ar kāpostiem.

Posted: Wed, 05. Mar, 2008 10:03
by Lotinja
reiz maneejaa, man aabolu nospeera :D :D es saveejai salaatus dodu:) un pameegjini tik neiedot :D ruxiits tak saka ka grib suliigu zaljumu(darzeni) :)

Posted: Wed, 05. Mar, 2008 10:06
by Inese
Es salātus aizstāju ar Ķīnas kāpostu, vērtīgāks un mazāk bīstams. ;-)
nedod utik to pamatni ,balto resno daļu, tā kā tur ja ir tad minerālvielas būs vislielākā daudzumā.