Page 1 of 1

KAS IR PELETES?

Posted: Tue, 27. Jan, 2009 16:44
by pucina
Peletes.
Augstvērtīgas peletes (maisījumi ar riekstiem tiek uzskatīti par pārāk barojošiem), kvalitatīvas peletes parasti ir ar C vitamīna piejaukumu. Peletes labāk pirkt mazos daudzumos un glabāt vēsā, tumšā vietā, lai saglabātu C vitamīnu (jāpievērš uzmanību derīguma termiņam). Vairieties no peletēm, kuras satur dzīvnieku izcelsmes produktus, kā arī tos, kuros kā komponents ir graudi.
Lielākās daļas pelešu sastāvā ir lucerna.Lucernas peletes ir ļoti piemērotas augošiem mazuļiem, grūsnām jūrascūciņām. Jūrascūciņām, kuras vecāks par gadu piemērotas ir timotiņa peletes, jo tās apgādā ar mazāku kalcija daudzumu.

KAS TAD ĪSTI IR PELETES? CIK ESMU JAUTĀJUSI ZOOVEIKALOS, PĀRDEVĒJAS NEMAZ NEZINA, KAS IR "PELETES"...MANI INTERESĒ TIEŠI LUCERNAS PELETES, JO MAN IR AUGOŠA JŪRAS CŪCIŅA, VIŅAI VĒL IR TIKAI 2 MĒNEŠI. INTERNETĀ PASKATĪJOS, KA LUCERNA IR ZĀLAUGS...KUR VAR NOPIRKT TĀS LUCERNAS PELETES JEB VARBŪT VIŅAS KAUT KĀ SAVĀDĀK SAUC???

Posted: Wed, 28. Jan, 2009 9:57
by Sandra
Es arī saskāros ar to pašu :grin: . Izlasīju info par peletēm un gāju uz Zooveikalu prasīt, bet tur neviens neko nezināja pateikt. Nospriedu, ka tā ir tā pati sausā barība ar dažādiem piemaisījumiem.

Posted: Wed, 28. Jan, 2009 14:14
by pucina
Var jau būt...kaut gan es nevienas barības sastāvā neredzēju tā saucamo "lucernu", kura ir galvenā pelešu sastāvdaļa, kas tad tās "peletes" tādā gadījumā ir?! :idea: :?:

Posted: Wed, 28. Jan, 2009 21:44
by ieva&pinka
Jā man arī radās tāds pats jautājums kad interesējos par jūrascūciņām..pameklēju google.lv attēlus un atvērās kaut kas līdzīgs granulām... Image

Posted: Thu, 29. Jan, 2009 10:01
by Sandra
Nu re, izrādās, ka tas ir kombikorms :)

Posted: Thu, 29. Jan, 2009 11:45
by pucina
o.k., būs jāpapēta tuvāk! :o

Posted: Fri, 30. Jan, 2009 21:14
by pucina
Image
Izrādās, ka barībā, kuru dodu savai cūciņai, arī ir lucerna- varbūt tās ir tās zaļās granulas?!

Posted: Fri, 30. Jan, 2009 21:20
by pucina
Jā, bet tik un tā, jautājums,kas ir "peletes", tā arī paliek mīkla..."maisījumi, kurus labāk pirkt mazos daudzumos"... :idea:

Posted: Fri, 30. Jan, 2009 23:53
by Urse-Kvīka
Peletes ir barība,kura līdzīgi kā kombikorms sastāv tikai un vienīgi no vienāda izmēra un krāsas granulām. Tās sapresētās granulas arī sauc par "paletēm".

Posted: Sat, 31. Jan, 2009 10:05
by ieva&pinka
lūk kā.... ;-) manā barībā arī ir tādas zaļas granuliņas....(un lucerna arī) iespējams, ka tās ir tās peletes....vajadzēs iegādāties, bet tuvākajos zoo nēesmu tādas redzējusi... :-?

Posted: Mon, 02. Feb, 2009 12:56
by Inese
Peletes ir zāles kombikorms, atrodamas arī citās barībās, lai būtu priekšstats Duo Cavia barība ir pelettes.
Izskatās apmēram tādas, lai gan ir variācijas.
Image

Posted: Tue, 03. Feb, 2009 23:36
by pucina
Mans secinājums ir, ka peletes ir visādu veidu maisījumi, ne tikai zāles kombikorms....tagad vismaz zinu, kādas izskatās lucernas peletes! Atliek tikai brīnīties, no kurienes tāds nosaukums "peletes", ja nevienā tirdzniecības vietā neviens par to neko nezin! :lol:

Posted: Sun, 08. Feb, 2009 22:14
by Inese
Peletes nav latvisks nosaukums, lai gan uz citām barībām viņš ir, ir kā sastāvdaļa minēts, citās valstīs tā ir populārs barības veids.

Posted: Tue, 10. Feb, 2009 19:46
by pucina
Nu acīmredzot nav latvisks nosaukums, augstākminētais teksta fragments tika nokopēts tepat no cavy mājas lapas sadaļā par barošanu, autors mūs tā drusku samulsināja, bet nu vismaz esam tikuši skaidrībā, kas ir "peletes" ( ar vienu "t' vai varbūt diviem...bet tas vairs nemaina lietas būtību :grin: ) Vai nebūtu vieglāk bijis uzrakstīt barības maisījumi, lai vienkāršie ļautiņi var saprast...un arī tirgotāji :grin: