Visbiežāk uzdotie jautājumi

Tēviņu vai mātīti?
Te nu būtu jāskatās pēc nākotnes plāniem, ja nākotnē gribēsit paņemt vēl jūrascūciņu tad miermīlīgāk sadzīvo savstarpēji mātītes, tēviņus labāk turēt atsevišķi (lai gan ir sastopami arī izņēmumi). Toties tēviņi visbiežāk ir aktīvāki par mātītēm.

Vienu vai vairākas?
Ja jūs iegādājaties vienu jūrascūciņu, jums jāņem vērā, ka būs jāveltī tai daudz laika, jo jūrascūciņas ir bara dzīvnieki, un ļoti sabiedriskas. Ja jūs zināt, ka nevarēsit veltīt pietiekošu uzmanību, labāk iegādāties vairākas.
Šie jaukie dzīvnieciņi spēs jums sagādāt daudzus patīkamus mirkļus.

Kāda izmēra būri iegādāties?
Būris 60*30*30 cm derīgs viena dzīvnieka uzturēšanai. Lai gan jāņem vērā jo lielāks būris jo labāk. Īpaši svarīgi tas ir, ja jūs nelaižat savu jūrascūciņu pastaigās.

Kā sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem?
Ja jums mājās ir kaķus vai suns jāņem vērā, ka viņi jūrascūciņu uztvers tīri kā medījumu, tāpēc nemēģiniet viņus pārāk tuvu iepazīstināt. Ar trušiem jūrascūciņas sadzīvo samērā labi, bet turēt vienā būrī nav ieteicams. Pārāk dažādi dzīvnieki ar dažādām prasībām un izpausmēm, kas labi vienam, kaitē otram, kā arī kas vienam ir pozitīvu emociju izpausme, otram drauds. Kā arī jūrascūciņa var ciest no truša kodieniem.

Ar ko barot?
Jūrascūciņas ir zālēdājas. Baro ar sienu, dārzeņiem, zaļbarību, graudaugu barību.
Nav ieteicams dot puķes, garšvielas, sēnes, bojātus produktus, pienu.
Sīkāka informācija “Barošanā”.

Nepieciešamais inventārs?
Būris, dzeramais trauks, barotava, mājiņa, nagu šķērītes, speciāla ķemme.