Acu saslimšanas

Saslimšanu simptomi

Iekaisušas acis

Ap acīm veidojas pienaini/ūdeņaini izdalījumi. Ap acīm ir mitrs apspalvojums.
Vēl pēc laika acs uztūkst un izskatās it kā jūrascūciņa miegtu aci. Plakstiņi apsārtuši.
Acīs mēdz atrasties sakaltuši izdalījumi. Acī iekaisums var rasties arī, ja iekļuvis svešķermenis (siens, zariņi, skaidas) vai dēļ koduma.
Pie savstarpējiem strīdiem gadās, ka plakstiņi tiek bijāti ar kodumiem. Tādā gadījumā plakstiņi griežas uz iekšpusi un skropstas guļ uz acu ābola. Kā rezultātā arī rodas iekaisums. Mazuļiem var mēģināt skropstas,, pielipināt,, ar vazelīnu vai acu smēri.
Pieaugušus dzīvniekus jāoperē.

Iespējamie saslimšanu iemesli

Visas elpošanas ceļu bakteriālās saslimšanas u.t.t. var izsaukt acu iekaisumu. Putekļi var kairināt un rezultātā acis var iekaist. Siena stiebriņi, salmi var ievainot acis un novest pie maziem radzenes traucējumiem. Ja jūrascūciņai bieži asaro acis vai izteiktas iekaisuma pazīmes, par cēloni šīm pazīmēm var būt zobu problēmas.
Jākontrolē zobi, un jāgriežas pie speciālista.

Pirmā palīdzība.

Noteikti jāgriežas pie veterinārārsta, mēs sniedzam tikai padomus par pirmo palīdzību.
Izsekojiet aci vai nav acī svešķermenis. Ja ir, mēģiniet to izvilkt ar pincetes palīdzību, kārtīgi satverot svešķermeni, jādara tas ļoti uzmanīgi. Ja svešķermenis atrodas ļoti dziļi acī, tad lai šo procedūru veic veterinārārsts.
Ja ir bakteriāls konjunktivīts var lietot (piemēram smēri Polyspectan). Pie acu bojājumiem (ar vārāmo sāli tīra tikai veterinārārsts) mēdz izrakstīt antibiotisko smēri vai vitamīnu smēri .
Ārstēšana jāveic vēl vismaz 2 dienas pēc simptomu pazušanas.

Svarīgi!

Nekad nemazgājiet acis ar kumelītēm, viņas sausina acis un tēju uzlējumi vairāk kaitē nekā palīdz. Izmantojiet vārāmās sāls šķīdumu no aptiekas, siltu ūdeni vai acu pilienus.
Neizmantojiet acu tīrīšanai vati,- nekādas vates,jo kairina acis.