Veselība

Saslimšanas

Jūrascūcioņām ir dzīvnieciņi, kuri saslimstot un nesaņemot pienācīgu ārstēšanu var ļoti ātri aiziet, tāpēc vislabākais ko jūs varat darīt, redzot, ka dzīvnieciņš ir šļaugans, neēd, ir iesnas vai citas saslimšanas pazīmes, steigšus doties pie veterinārārsta.
Šeit minētas tikai dažas no saslimšanu pazīmēm.

Ērces

Ērces var rasties tikai dzīvniekam uzturoties voljērā dārzā vai uz balkona, virs kura nolīkst koku vai krūmu zari. Ērci vilkt ārā jāļauj veterinārajam ārstam.

Ādas sēnīšu saslimšanas

Parasti tās rodas, ja ilgstošu laiku baro ar pārāk koncentrētu, citiem vārdiem sakot ar šķiedrvielām nabadzīgu barību. Pirmie slimības simptomi parasti parādās uz galvas, izkrīt spalva, parādās
Apaļš vai ovāls laukums. Attiecīgu ārstēšanu veic veterinārārsts.

Gremošanas trakta saslimšanas

Iemesli, kuru pamatā ir caureja, visbiežāk ir dēļ bojātas barības un bieži var tikt novērsti ar aktīvās ogles palīdzību. Ja tas nelīdz griezieties pie veterinārā ārsta.

Meteorisms

Meteorisma gadījumā steidzīgi jāgriežas pie veterinārā ārsta, jo gāzu uzkrāšanās var radīt traucējumus elpošanas orgānu un sirds darbībā un gala rezultātā novest pie nosmakšanas un sirds apstāšanās.

Aizcietējums

Ja izkārnījumi ir pārāk cieti, iemesls var būt šķidruma nepietiekamība organismā, dēļ barošanas ar pārāk sausu barību vai arī dzeramā ūdens nepietiekamība. Sākumstadijā saslimšanu var novērst palielinot dzeramā ūdens un sulīgās barības daudzumu. Ja tas nelīdz jāgriežas pēc konsultācijas pie veterinārā ārsta.

Iesnas un plaušu karsonis

Iesnas var izsaukt gan saaukstēšanās, gan vīrus un baktērijas. Tādā gadījumā tiek skarti bronhi un rezultātā arī plaušas. Jūrascūciņas ir ļoti jūtīgas uz caurvējiem.

Vitamīna C deficīts organismā

Pie vitamīna C deficīta organisms ir pakļauts infekcijas saslimšanām. Tā elpošanas orgāni var tikt pakļauti vīrusiem un baktērijām, kuri provocē plaušu karsoni.

Pirmā palīdzība saslimšanas gadījumos

Viegla caureja

Vispārējais stāvoklis ir apmierinošs, bet fekālijas ir šķidras un gaišas.
Jāizslēdz no ēdienkartes zaļbarība un sulīgā barība.Tā vietā vajag dot sienu un siltu kumelīšu tēju, kā arī ievu zariņus un sarīvētus burkānus.
Jāparūpējas par to lai pakaiši būtu sausu un tīri.
Jā pēc divām dienām nepaliek labāk, obligāti jāgriežas pie veterinārārsta.

Aizcietējums

Ja anālā atvere piepildīta ar fekālijām, uzmanīgi tās izspiediet un noslaukiet ar mitru salveti.
Ja parādās nelielas, cietas fekāliju lodītes, sākotnēji pārbaudiet vai funkcionē dzirdinātava, tā kā ļoti bieži aizcietējuma cēlonis ir ūdens trūkums dzirdinātavā,
vairākas dienas no uztura jāizslēdz graudaugu barību, dodiet jūrascūciņai gurķus vai meloni.
Ja pēc diennakts stāvoklis neuzlabosies, griezieties pie veterinārārsta.

Alerģiskās iesnas

Jānovērš iespējamais alerģijas izraisītājs, piemēram, pieputējis siens, vai nekvalitatīvi smalki pakaiši.
Šaubīgos gadījumos jāgriežas pie ārsta.

Siltuma dūriens

Ja jūrascūciņa sāk mētāties no stūra uz stūri, kasās, dreb ar visu ķermeni,
uzreiz novietojiet to ēnā un piedāvājiet ūdeni istabas temperatūrā.
Ķermeni uzmanīgi jāietin mitrā, vēsā dvielī,
jūrascūciņu nomierinot ar glāstiem.

Autors: I.Šneidere.

.