Mazuļu barošana

Sākotnēji mazuļi barojas ar mātes pienu, lai gan ir mazuļi, kuri jau pirmajās dienās pamēģina sienu uz kārā zoba, par spīti tam, ka par pamatbarību tas vēl nevar kļūt. Sākot, kaut kur, ar pirmo nedēļu, mazuļi mēģina ēst jau cieto barību.
Agrākais atsēdināšanas laiks no mātes ir 3 nedēļu vecumā, pēc kā arī mazulis pilnībā pāriet uz sauso barību. Ja mazulis ir meitene, nav vajadzības tik ātri atsēdināt, jāpagaida, kamēr mātīte pati pārstās barot ar pienu.
Izņēmums, protams, ir mazuļi, kuri palikuši bez mātes. Mazuļus pie sulīgas barības jāpieradina pakāpeniski, īpaši tas attiecas uz gurķiem, kā arī citiem sulīgiem dārzeņiem. Sekas citādi var būt bēdīgas un izsaukt caureju, kura var novest pie letāla iznākuma.

Bez mātes palikušo mazuļu barošana

Ir gadījumi, kad mātīte pēc dzemdībām mirst, atstājot mazuļus. Jāpiebilst, ka uzaudzināt šādus mazuļus ir ļoti grūti, var piemeklēt arī neveiksme, lai gan jāmēģina tomēr ir. Jo lielāks mazulis, jo lielākas izredzes viņu glābt.
Mātītes piena sastāvs ir : tauki -3,9% ,olbaltumvielas, piena cukurs –3,0%; aizstāt to ir ļoti grūti.
Ja jums jau ir cita barojoša mātīte var mēģināt mazuļus ielikt pie viņas būrī, parasti mātīte pieņem mazuļus, ja viņa mazuļus nepieņem, tad var likt mazuli klāt pie pupa katrā ēdināšanas reizē.
Ja tādas iespējas nav, jābaro pašiem.
Mazākais 5 dienas mazuļi jābaro ar pienu vai bērniem domāto piena maisījumu. Baro ar pipetes starpniecību pa 0,5-1 ml vienā ēdienreizē, ik pēc 2-3 stundām.
Sākot no 5. dienas, mazuļus var mēģināt jau barot ar sausām ar ūdeni šķaidāmām, pienu saturošām putrām, kuru sastāvā ir vai nu kukurūza vai rīsi. Darīt to agrāk nebūtu ieteicams, jo mazuļa organisms nespēs to pārstrādāt.
Gatavo putras maisījumu jādod mazuļiem ar 2 ml šļirces (bez adatas) palīdzību, dod ik pēc 15 minūtēm, kamēr mazulis atsakās ēst. Tā jūs varēsit saprast, cik mazulim vajag, lai viņš justos paēdis.
Pēc barošanas jānoslauka mazuļu mute, kā arī anālā atvere, jo barošana stimulē vēdera un urīna izeju, parasti to dara mazuļu māte.
Neaizmirstiet arī dzirdināt ar ūdeni vai sulu, kamēr mazulis vairāk negribēs dzert. Plusi barošanā ar putru, putra tik ātri nepārstrādājas kā piens un jābaro retāk, 3-4 reizes dienā.
Plus ir arī tas, ka bērniem domātie piena un putras maisījumi ir bagāti vitamīniem un mikroelementiem.
Jāņem vērā arī tas, ka govs piens nav īsti piemērots jūrascūciņas gremošanas traktam
Jācenšas, lai mazulis sāktu ēst parasto barību patstāvīgi pēc iespējas ātrāk, tāpēc jāliek būrī gan siens, gan zaļumi, gan sausā barība.

.