Merino standarts

(Austrālija)

Pazīmes

Punkti

Apraksts

Apspalvojums

 

 

Tekstūra un biezums

25

Apspalvojumam jābūt mīkstam un atsperīgam uz tausti, izteikti demonstrējot reksu īpašības, labi krītošam, tīram saķēmmētam. Apspalvojumam jābūt biezam, īpaši tuvu ķermenim, kur vairāk pamanāma pavilna.

Vaigi, pleci, sāni un „šleife”

25

Apspalvojumam uz vaigiem jābūt līdzenam, vienāda garuma un biezam, garumam jāatbilst vecumam un apspalvojuma garumam uz pleciem. Pleciem jābūt platiem, laba garuma apspalvojumam jāaug no abiem sāniem. „Šleifei” jūrascūciņas mugurējā daļā krītot, jābūt biezai un vienāda garuma, bet parasti esot neaudz garākai nekā sānu apspalvojumam. Skatoties no augšas, nedrīkst būt redzamiem nekādiem robiem, plānām vietām un nepareiza garuma apspalvojumam. Vecākām jūrascūciņām jādod atlaides uz plānāku apspalvojumu galos, jo pavilna vairs nav tik gara.

„Kronis”

15

Galvas priekšējā daļā jābūt rozetei, kura aug no viena punkta. Tai jābūt labas formas, simetriskai un jāizskatās sabalansētai ar galvu, acīm, jūrascūciņas ausīm

Galva, acis, ausis

10

Galvai jābūt strupai un platai, ar labu purna platumu. Acīm jābūt lielām un spožām, plati izvietotām, jebkuras krāsas. Ausīm jābūt lielām, rožu ziedlapiņas formā, nokarenām, un palti izvietotām.

Ķermenis

10

Jābūt kompaktam, labā formā, lielumam jāatbilst vecumam.

Prezentācija

10

Jūrascūciņai jābūt labā stāvoklī, labi koptai un saķemmētai. Tā jāizstāda uz paliktņa attiecīga izmēra un tai jābūt šķirtnei pa vidu.

Vēders

5

Apspalvojums uz vēdera jābūt biezam un sprogainam.

 

Piezīme : izstādēm derīgas visu krāsu variāciju merino šķirnes jūrascūciņas.