Retās šķirnes

Retās šķirnes

Ridžbeki (The Ridgeback)

null

Radusies Anglijā. Īsspalvaini. Škirne tika izveidija Sjū Teilors (Su Taylor) 90 gadu sākumā, krustojot nejauši iegūtu ridžbeku ar selfiem un peruāņu šķirnes jūrascūciņām. Ridžbeks ir īsspalvaina jūrascūciņa ar izteikti stāvošām krēpēm, kuras sākas no kakla pamatnes un iet līdz gurniem. Apspalvojumam ir pretējs augšanas virziens uz muguras. Principā tā ir nepilna rozete. Šī spalvas struktūra rodas R gēna klātbūtnes dēļ. Iespējamas visas krāsu varietātes un to salikumi.

Somali (The Somali)

Abesīniešu šķirnes jūrascūciņa ar reksiem raksturīgo apspalvojuma struktūru. Rozetes izkārtotas noteiktā kārtībā kā abesīniešu šķirnes jūrascūciņai. Šķirne ļoti jauna.

Satīna Somali (The Satin Somal, Anglijai)

Satīna Abesīniešu reksi.

Satīna Tediji

null

Audzētava: Pop Korn (Krievija), īpašniece G. Šeņeva

Kā šķirne atzīta 1990 .gada janvārī Amerikā (ARBA). Visas pazīmes kā tedijiem, tikai spalvai raksturīgais satīna spīdums.

Bitlonga (Bitlonga,Anglija)

US Tediju šķirnes variācija, ar taisnu, mīkstu apspalvojumu apmēram 3,5 cm garu. Apspalvojums garāks kā tedijiem. Apspalvojums mīktāks kā Tedijiem un visi matiņi vienas struktūras un garuma.

Šveices Tediji

Audzētava: Nord-West (Krievija)

Nav nekāda sakara ar Amerikāņu tedijiem. Radās mutācijas rezultātā Šveicē. Apspalvojums līdz 6 cm garš, aug vertikālā virzienā.

Gēnētiskā apspalvojuma formula: ll RhRh SnSn stst RxRx

Curlys

null

www.lunkarya.de

Tā ir jauna mutācija, kura pirmo reizi tika novērota 1980gadā. Atklāja viņu māsas Monika un Annica Lundquist no Stoholmas. Runa iet par gēnu, kurš atbild par apspalvojumu radniecīgu reksiem un tekseliem, alpakām, merino.
Curly izskatās līdzīgs reksiem un US Tedijiem, tikai ne tik vertikāli stāvošu apspalvojumu. Apspalvojums ir ciets un veido lokas uz vēdera.

Lunkarya ( garspalvains curlys)

null

Attēlā- Lunkārijna peruāņu

Avots: www.lunkarya.de

Garspalvainā variants tieka veidots pārojot curly ar peruāņu šķirni un citām garspalvainām šķirnēm (Peruāņu Lunkarya ). Ir sastopami tāpat arī Šeltu Lynkarijas un Koronetu Lynkarijas. Lieta tāda, ka cyrly gēns, tāpāt arī lukaryju ir dominējošs. Gēns tiek nodots mazuļiem.
Šai šķirnei jau ir izveidoti standarti un viņa oficiāli ir atzīta par šķirni, lai gan ne visās valstīs. Šo šķirni nav ieteicams pārot ar Peruāņiem, tikai Lunkārijas ar Lunkārijām, jo cieš apspalvojuma kvalitāte.

Angolas (The Angolan, ASV)

Satīna Abesīnieši. Rozeši izvietojums tāds pats, kā parastiem Abesīniešiem. Anglijā nav īpaši iemīļoti, jo satīna gēns apspalvojuma krāsu padara gaišāku.

Kui (Cuy,Diwenvidamerika)

null

Kui ir gigantiskas jūrascūciņas, kuras ir dažādu paveidu. Sasniedz pat 4 kg svaru. Ķermeņa garums var būt līdz 50 cm. Kui paveidi atšķiras gan pēc izmēra, gan ķermeņa uzbūves.

Īru kresteds

(Bonetts – Austrālijā) (The Irish Crested / Bonnett, Anglija)

Līdzīgi parastiem krestediem, izņemot kroni, kurš ir izvietots uz muguras. Viņi nav līdzīgi Ridžbekiem ar vienu ridžu uz muguras, Īru krestediem ir divi ridži pa 2,5-5 cm (atkarībā no vecuma), apspalvojums no rozetes iet pretējā virzienā un aug gludi kā parastai jūrascūciņai.

Skinniji (Skinny)

Nedaudz lokaina apspalvojuma uz deguna un ķepām. Pašlaik ir zināms, ka šai šķirnei ir izstrādāts standarts Zviedrijā.

Šeba- Mini jaks(Sheba Mini Yak)

null

http://www.geocities.com/malibu_aus2004/sheba.html

Izcelšanās- Austrālija. Šī ir arī vienīgā valsts, kur pieņemts šīs šķirnes standarts. 1970 gadā Wynne Eecen krustoja toreizējos peruāņus ar toreizējo Austrālijas Abesīņu šķirni.
Izkats
Šķirne ar apspalvojumu līdz zemei, ar rozetēm kā abesīniešiem, apspalvojums krīt uz visām pusēm, apspalvojumam jābūt piepaceltam. Spalvai jābūt raupjai kā reksiem.
Jābūt bakenbardēm un ponijam kurš krīt uz acīm un uz sāniem.
Krāsu variācijas
Ir atļautas visas.