Kā izveidot mājiņu ar balkonu

Stāsts par to kā mēs mēģinājām uzlabot un padarīt krāšņāku mūsu mīluļa – jūrascūciņas Borisa būri. Risinājums šķiet izrādījās veiksmīgs…..

Domāju, domāju – rakstīt vai nē, tomēr izlēmu. Gribu parādīt kā es taisīju otro stāvu jūrascūciņasbūrim. Ideja bija tāda, ka gribējās palielināt izmantojamo laukumu skriešanai un dzīvošanai mūsu jūrascūciņas būrī. Konstrukcija izrādījās veiksmīga un viņa jau stāv vairākos būros un pēc atsauksmēm visi apmierināti (gan jūrascūciņas, gan saimnieki).

Tātad mums ir būris ar izmēru 70*40*36. Lūk tas:

Tajā mēs arī nolēmām taisīt otro stāvu visa būra garumā, kā arī mājiņu.

Tagad uzmanīgi pievērsiet uzmanību uz šo fotogrāfiju ar manu nelielo mājiņas rasējumu.

Pa kreisi var redzēt kādas formas stūri ir šim būrim. Tāpēc ja mājiņa stāvēs līdzeni uz grīdas, tad starp viņa sienām un būra restēm būs atstarpe. Lai no tā izvairīties mēs iztaisījām mājiņas jumtu par 2 cm platāku uz labo pusi. Tagad taisām mājiņu un kreiso daļu (uz apdari neskatieties – varēsit to taisīt pēc pašu vēlēšanās). Mājiņu taisīju no 8 mm bieza finiera, lai varētu normāli ieskrūvēt mazās skrūvītes. Mājiņa taisīta bez pamata (tur tiek liktas dažādas lupatiņas), lai dzīvnieka urīns nebojātu finieri un nebūtu smaku. Mājiņas un kreisās puses izmēri bija izvēlēti tīri vizuāli un var tikt mainīti pēc jūsu ieskatiem uz jebkuru pusi atkarībā no būra izmēriem un būra iemītnieku skaita. Un skatieties kas iznāca.

Pie mājiņas mēs pielikām divus stūrus (34*34mm) un pašos stūros uztaisījām nelielus slieksnīšus, lai jūrascūciņai būtu ērtāk un skaistāk. Uz šiem stūriem arī liksim kreiso pusi 2 stāvus, bet no priekšpuses viņu stabilizē viens no mājiņas slieksnīšiem un tādējādi viss būs stabili. Tā tas viss izskatās uz grīdas:

Tagad paskatīsimies kā tas izskatīsies uz būra pamata.

Nu ko? Nemaz slikti nav sanācis? Tagad uzliksim būra augšējo daļu.

Tālāk var redzēt, kā sataisīt, lai kreisā puse būtu stabila un nekustētos.

Kreisā puse kreisajā pusē tiek likta uz būra restēm un viens stūris viņai nozāģēts, lai sasniegtu nepieciešamo stabilitāti. Lai finieris augšā nebojātos no dzīvnieku izkārnījumiem, iesaku izgriezt pēc formas augšējā daļā gabalu materiāla (no plāna plastika), kurš nemirkst (citādi būs smaka) un augšpusē to visu var pārklāt ar kaut kādu materiālu krāšņumam un ērtībai (labāk izgriezt uzreiz 2 gabalus maiņai). Mums tas ir sarkans gabals.

Lai auduma gabalu nostiprinātu mēs paņēmām kancelejas saspraudes – lūk viņas:

Materiāls tika uzlocīts uz augšu, lai gruži nelidotu, kā arī jūrascūciņai patīk izlaisties otrajā stāvā ar muguru piespiežoties pie auduma nevis restēm. Piespraudes tur materiālu, bet jūrascūciņai viņas ir vienaldzīgas.

Lūk, kā viss izskatās rezultātā:Redzams, ka jūrascūciņa staigā pa trepēm, kā arī mīl skraidīt pa otro stāvu. Priekš tiem kas grib vēl tuvāk kontaktēties ar jūrascūciņu, var ieteikt uztaisīt balkonu priekšējām durvīm. Uzreiz gribu brīdināt, ka jūrascūciņas var izlekt savas muļķības vai baiļu dēļ, tāpēc jums pašiem lemt (Mūsu Boriss nav ekstremālis un pagaidām nav lecis) taisīt vai nē.

Balkons uztaisīts no finiera atlikumiem būra tonī. Izmēri pieskaņoti būra priekšējo durtiņu izmēriem

Nu, lūk, tā izskatās būris ar balkonu:


Viss. Ceru tas palīdzēs kādam iekārtot būri.

P.S.: Pie mums pašlaik jauns būris – vēl 2 reizes lielāks nekā šis (tajā divas jūrascūciņas).

Autors: Antons Česnokovs (Krievija)

http://svinka.spb.ru