Retās

Retas krāsu varietātes

Himalajiešu (Himalayans)

Audzētājs: Bianca Saepelmann, īpašnieks- K.Golubeva, tekselis

null

Melnais himalajietis

Uz deguna, ausīm, ķepām melnā vai brūnā krāsā krāsotas iezīmes. Uz deguna izteikta maska bumbiera formā. Pamatkrāsa balta. Mazuļi dzimst balti. Acis sarkanas.
par šķirni tiek uzskatīti tieši gludspalvainās jūrascūciņas ar himalajiešu krāsu varietāti. Kā šķirne tiek tiesāti Anglijā. Izšķir melnajos un šokolādes krāsas himalajiešos. Nozīmīgi ir pareiza maskas forma un tas, cik atzīmes ir spilgti iekrāsotas.

Citu krāsu himalajieši (The Himalayan all other colours, Anglija)

Tā pati šķirne tikai citas krāsas vienkrāsas atzīmes.

Sabulis (Sable)

Audzētava: vom Drangstedter Wald, īpašniece I.Šneidere, alpaka, beiša krāsas sabulis

Ir sastopamas dažādu krāsu sabuļu varianti. Dažas dienas pēc dzimšanas viņi jau iekrāsojas līdzīgi kā Himalajiešu krāsu varietātes- uz deguna, ausīm, kājām iekrāsojas tumšāk.
Ir sastopami ceriņkrāsas, beiša, Slate blue, Coffee sabuļi. Sabulis tas ir vienkrāsas sēpija ar tumšāku purniņu un vēlams ar tumšu svītru uz dzīvnieka muguras. Sabulim iekrāsojas parasti tumšāki tieši galva, ausis.

Ceriņkrāsas sabuļi / Siāmas dūmakaini- pērļainie

(The Lilac Sable / Siamese Smoke Pearl, Anglija)

Tas pats kas parastais Sabulis, tikai ceriņkrāsas gammā, kura aizvieto šokolādes- beiša gammu.

Siāmas Sabuļi (The Siamese Sable)

Pēc ārējā izskata līdzinās Himalajiešu krāsu varietātei, bet jābūt vienmērīgiem plankumiem pa visu ķermeni, tai laikā, pie Himalajiešu krāsu varietātes ķermenis balts. Arī plankumi nav tik tumši.

Žagatas (The Magpie)

Žagatas melni– baltā, kur baltā un melnā krāsa sajauktas. Galva pa pusei melna, pa pusei balta, vienādi sadalītas melnā, baltā, melni– baltā. Katrā ķermeņa pusē jābūt vismaz 3 labi nodalītiem krāsu laukumiem. Varietātes pieņemtās pēc Anglijas standartiem; melnās Žagatas– melni- baltā, melni– baltā sajaukums. Šokolādes krāsas: šokolādes- baltās, kur šokolādes– baltās krāsas sajaukums.

Arlekīni (Harlequin)

null

http://www.jensroughcavies.co.uk

Zīmējums un izvietojums ir kā Žagatai. Anglijā pieņemtās krāsas ir melna– krēmkrāsas, kur melnā un krēmkrāsas sajauktas, kā arī šokolādes– krēmkrāsas.

Dalmatīni (Dalmatians)

Audzētava: Mozaika (Krievija)

null

Audzētava:Sakura(Krievija), īpašniece Žižikina Gaļina, peruānis

Nāk no Anglijas. Dalmatīni ir plankumaina varietāte. Nokrāsas var būt dažādas, sākot no selfu krāsām līdz aguti. Uz pamatkrāsas ir citas kontrastējošas krāsas plankumiņi, uz galvas balta maska un vienveidīga krāsa ejoša līdz sāniem, kas rada simetrijas iespaidu. Dalmatīnus var audzēt visās krāsās, bet tiek dota priekšroka melniem un šokolādes. Galvai un kājām pēc iespējas jābūt vienā tonī, bez plankumiem.

Salnās(Roans)

Audzētava:Pop Korn (Krievija)

null

Audzētava: Sakura (Krievija), īpašniece Žižikina Gaļina, peruānis

Apsvalvojums tāds pats kā selfiem, bet ar lāsumainām baltām svītrām pakaļējā ķermeņa daļā (aiz pleciem) Ķermenis vienmērīgā salnā krāsā, bez svītrām uz muguras vai laukumiem ar vienlaidus krāsu, Vēders salnā krāsā bez plankumiem, ķepiņas vienā krāsā, vienlaidus krāsa uz vaigiem, stingri norobežota. Nav uz galvas maskas.

4 krāsu, Mozaika( Qutro Foglio)

null

Audzētava: Hardenberg (Vācija), īpašniece I.Šneidere, US Teddy

Praktiski šeit nav 4 krāsas, bet trīs krāsas un divi dažādi vienas krāsas toņi, viens no kuriem veido vizuāli 4 krāsu. Reti sastopama. Pārsvarā viena no krāsām ir baltā.

Varavīksnes ( Rainbow)

null

Reta krāsu varietāte. Šai jūrascūciņai ir sarkanas acis un krāsu joslas, kuras iet apkārt ķermenim, sastāvošas no trim krāsām (baltas, ceriņkrāsas un zelta).

Foksi (Fox)

Audzētava: Mozaika (Krievija),Beiša krāsas fox

Sauc krāsu varietāti, kuru izsauc tan gēns. Melnā krāsā (Silver fox), šokolādes krāsā (Chokolate fox) Sudraba foks atbilst sudraba aguti, šokolādes foks atbilst kanēļkrāsas aguti. Sudraba foks– ģenētiskā formula: At At BB cr cr EE PP SS rn rn Šokolādes foks: ģenētiskā formula: At At bb cr cr EE PP SS rn rn Sudraba fokss. Vēdera apspalvojums, šinšilas faktors- vienmēr balts apspalvojums pavēderē. Baltas „brilles” ap acīm. Pārējā apspalvojuma daļa kā sudraba aguti. Gludspalvains.

Tani

Audzētava: Endimar (Čehija), melnais tans.

Tanu mutācija tiek uzskatīta par samērā jaunu. Šie dzīvnieki pirmo reizi tika izstādīti 1998.gadā.Šveicē. Runa iet par aguti faktora mutāciju, kurš rakstās At. Šis gēns ir recesīvs pretēji aguti gēnam- A, kurš dominē, bet dominējošs attiecībā pret ne aguti- a. Faktors Ar (viendabīgais aguti) ir nepilnīgi dominējošs attiecībā pret At. Taniem pavēdere ir sarkana vai balta, pilnīgi bez tikinga ( ticking), pretēji parastiem aguti. Pavēderes josla ir daudz platāka par aguti, to var redzēt skatoties no sāniem. Pārējā ķermeņa daļa krāsota krāsā no melnās krāsu grupas. Sarkanā krāsā ir arī apspalvojums ap acīm, deguns, zoda apakšējā daļa, pakrūte, un kāju iekšējā daļa. Melnais tans ar savām krāsām atbilst zelta aguti, pigments melns, pavēdere sarkana, acu krāsa atbilstoša. Tani var būt tāpat kā aguti visās krāsās. Anglijā tanus audzē melnus, šokolādes, beiša, ceriņkrāsas. Ceriņkrāsas un beiša taniem pavēdere nav sarkana, bet zelta, kā arī rozā acu krāsa. Ir šinšilas faktors (crcr) sarkanā krāsa mainās līdz baltai.

Ūdrs (The Otter, Anglija)

Lilac Otter

Jūrascūciņas līdzinās Taniem un Foksiem, tikai atzīmes ir krēmkrāsas/citronkrāsas.

Sabuļi- ūdras krāsas (Marten Sable, Anglija)

Šī krāsu varietāte līdzinās Foksu krāsu varietātei, izņemot to, ka bez vienkrāsas melnas vai brūnas, ir arī Sabuļu krāsu varietāte.

Avots: http://www.johanna-glander.de

Pelēkie (Grey Cavy, ASV)

Pelēkā gēns pg (p mutācija), dod daudz jaunu krāsu varietāšu. Pats tumšākais variants- Pelēkais selfs, kurš vēl saucas- Zilganais selfs. Pie Pelēkās krāsu varietātes jūrascūciņām ir tumši rubīnkrāsas acis. Standartizētas Šveicē, nākušas no ASV uz Angliju.
Paveidi: Satīna Pelēkais selfs, Pelēki- Zelta argents, Pelēki- Citronkrāsas argents, Pelēki- sudrabotais argents u.c.

Panda

(Baltas ar melnu ādas pigmentāciju un tumšām acīm)

(The Panda / Overly Dark DE White, Jaunzēlande)

Šīm krāsu varietātes jūrascūciņām ir balts apspalvojums, melnas acis, tumšas ausis, ķepas un melna āda. Radušās krustojot Sudraba aguti tēviņu un Balto selfu ar sarkanā macīm.

Havanna / Ronis (The Havana / Seal, Anglija)

Šīs krāsu varietātes jūrascūciņām ir starpkrāsa starp brūno un melno, kuru sauc par sēpiju.

Krēmkrāsas selfs ar rozā acīm (The Pink eyed cream, Anglija)

Avots: www.oneashfield.co.uk/ AOV.asp

Krēmkrāsas selfs ar rozā krāsas acīm.