Divkrāsu

Divkrāsainās
(Tortoiseshell) (Bi- colours)

null

Audzētava: “vom Drangstedter Wald”, īpašniece I. Šneidere, alpaka

Ir sastopamas divkrāsainas (melni– rudas, kā arī jebkuri citi krāsu salikumi.) Ja gludspalvainām un satīniem ir obligāts holandiešu zīmējums, tad pārējām šķirnēm nav noteikts nekāds konkrēts krāsu izvietojums. Ir svarīgs tikai viens apstāklis, ka katrā pusē jāatrodas vismaz trijiem nodalītiem krāsu laukumiem, pēc iespējas bez sajaukuma– brindla. Laukumiem pēc iespējas jābūt kvadrātu formā. Tieši kādas krāsas divkrāsainās jūrascūciņas katrā rasē ir pēc standarta atļautas, atkarīgs no katras valsts standarta katrai konkrētai rasei.

Brindls

Tā ir divkrāsaina krāsu varietāte, kurā pa visu ķermeni divu krāsu matiņu vienmērīgs sajaukums, kur katrs matiņš ir vienā krāsā. Brindlā nav baltās krāsas. Dzīvniekam t pēc iespējas mazāk jābūt vienkrāsas laukumiem uz ķermeņa. Atzīts divu krāsu- melnā un sarkanās sajaukums. Dažās valstīs ir atļautas arī citas krāsu kombinācijas. Anglijā himalajieš ipieņemti kā šķirne, bet tas attiecināms tikai uz gludspalvainām jūrascūciņām.

Holandiešu (Dutch)

null

Šo jūrascūciņu pamatkrāsa pārsvarā ir baltā krāsa ar kontrastējošiem krāsu laukumiem, uz purniņa maska – balta, plata josla purniņa vidū, kā arī “sedli” uz muguras-baltas krāsas josla, un ķermeņa mugurpusē.

Japāņu

Sastāv no divām krāsām. Šajā krāsu varietātē tiek audzētas kā likums gludspalvainās jūrascūciņas. Zīmējumam uz galvas jābūt pietuvinātām krusta formai. Puse galvas ir tumšā, puse gaišākā krāsā, ausis ir pretējā krāsā tam krāsu laukumam uz kura atrodas, kā arī viena auss tumšā krāsā, otra gaišākā. Lūkojoties no priekšpuses jābūt krāsu laukumiem jābūt izvietotiem kā šaha dēlī. Šo iespaidu veido krāsu laukumi uz galvas un krūtīm. Uz ķermeņa ir gaišākas un tumšākas svītras, līdzīgi kā zebrai.Dzīvnieks ir vērtīgāks, ja svītras turpinās arī uz vēdera. Pēc standarta atļauts sarkanā un melnā krāsas salikums. Kā arī, atļauts zelta un melnas krāsas salikums. Acu krāsa tumša. Ļoti grūti sasniedzama krāsu varietāte.

Bruņurupuču
(Tort )

Audzētājs: K.Golubeva, šelts

Sastāv no divām krāsām. Pēc standarta tās ir melnā un sarkanā. Abām krāsām jāatrodas katrā ķermeņa pusē, jo lielāks krāsu laukumu skaits, jo labāk.