Ar zīmējumu

Vācija, Online Cavia Club

Trīskrāsu/Ar zīmējumu

Pie jau esošām divkrāsu kombinācijām klāt baltā krāsa.
Standartizētiem dzīvniekiem ir šādas kombinācijas:

Bruņurupuču ar baltu

Krāsu laukumiem jābūt izvietotiem līdzīgi kā šaha dēlī, pēc iespējas tīrāk norobežotiem vienam no otra bez brindla.
Ideālā gadījumā krāsu laukumi atrodas viens pretī otram, tīri atdalīti galvas vidū, mugurā un uz vēdera. Katrai krāsai jābūt katrā ķermeņa pusē, apkārt ejošas joslas nav vēlamas.
Bruņurupuču ar baltu=melns/sarkans/balts

Atļauts arī Šokolādes/sarkans/ balts.

Žagatas

Melnā (šokolādes krāsas), baltās krāsas kombinācija, melnās (šokolādes krāsas), baltās un brindla kombinācija.
Pie žagatu krāsu varietātes krāsu laukumi kā pie šaha dēļa atrodas viens pretī otrai baltā un melnā (šokolādes) krāsa, melni (šokolādes), balti un brindla laukumi. Galva ideālā gadījumā sadalīta divos dažādos krāsu laukumos. Par kļūdu tiek uzskatīts slikts krāsu izvietojums.

Arlekīni

Kombinācija no melnās šokolādes krāsas krāsas (buff), kā arī melnās (arī šokolādes krāsas) un krēmkrāsas (kā arī buff) un brindla krāsu laukumu kombinācija. Kļūdas un krāsu izvietojums tāds pats kā Žagatām.

Himalajiešu jeb Krievu jūrascūciņa

Tās ir baltas jūrascūciņas ar sarkanām acīm. Uz purna ir melna vai šokolādes krāsas maska. Kājas un ausis tādā pašā krāsā kā maska. Aukstumā pigmentācija uz purniņa, ausīm, kājām paliek tumšāka. Ārējais izskats līdzinās Siāmas kaķim. Pigmentācijai jābūt baltai. Ir atzīti arī citas krāsas himalajieši, piemēram, ceriņkrāsas, vienīgi maska nav tik izteikta. Mazuļi dzimst balti bez pigmentācijas, pigmentācija rodas augot.

Sabulis (Sable)

Ir sastopamas dažādu krāsu sabuļu varianti. Izteiktāks izskatās šokolādes krāsas sabulis. Dažas dienas pēc dzimšanas viņi jau iekrāsojas līdzīgi kā Himalajiešu krāsu varietātes- uz deguna, ausīm, kājām iekrāsojas tumšāk. Var rasties no kanēļkrāsas (cinnamonagouti), sudrabkrāsas aguti. Ir sastopami ceriņkrāsas, beiša, Slate blue, Coffee sabuļi. Sabulis tas ir vienkrāsas sēpija ar tumšāku purniņu un vēlams ar tumšu svītru uz dzīvnieka muguras.

4 krāsu jūrascūciņas (Quatri Foglio)

Šajā gadījumā runa neiet par 4 krāsām, bet par dzīvniekiem ar 3 krāsām un 2 dažādiem krāsu toņiem. Pārsvarā runa iet par Melno, Beiša, Šokolādes, Ceriņkrāsas un Slate Blue.
Runa pārsvarā iet par jūrascūciņām ar baltās krāsas klātbūtni. Šī mutācija tiek pārmantota recesīvi.

Dalmatīni

Melna galva ar baltu krāsas laukumu uz pieres, melnas kājas, balts ķermenis ar melniem plankumiņiem. Ir arī citas krāsas dalmatīni, bet vienmēr ar balto krāsu. Dalmatīni nes letālo gēnu, tāpēc tos nedrīkst savstarpēji pārot. Acu krāsai jābūt atbilstošai viņu krāsai vai aguti. Melnas acis var būt ar rubīnkrāsas mirdzumu.

Salnās

Pie salnās krāsu varietātes vienkrāsas galva, apmatojums uz ķermeņa un kājām kā „iepelējis”. Tas nozīmē, ka baltie un citas krāsas spalvas virknējas viena pie otras (līdzīgi kā pie brindla). Salnās krāsu varietāte nes letālo gēnu, tāpēc tos nedrīkst pārot ne dalmatīniem, ne savstarpēji pārot. Ir sastopami arī citas krāsas dalmatīni (nav ieteicami baltie un krēmkrāsas dalmatīni, jo salnums citādi nav redzams). Acu krāsai jāatbilst dalmatīna krāsai vai Aguti. Melnas acis var būt ar rubīnkrāsas spīdumu.

*Letālais faktors- tā ir ģenētiska struktūra, kura pastiprinās pie pārošanas salnais*salnais, dalmatīns* dalmatīns, salnās* dalmatīns. Tas rada vai nu mazuļu kroplības vai dzimst miruši vai dzīvot nespējīgi mazuļi.

http://www.onlinecaviaclub.de/