Vienkrāsas

Vācija, Online Cavia Club

Vienkrāsas

Pamatkrāsas: melnā un sarkanā. No šīm krāsām veidojas visas pārējās.
Melnās krāsas grupā ietilpst: melnā, slate blue (zilganpelēka), ceriņkrāsas, šokolādes, beiša krāsa.
Sarkanās krāsas grupa: dzeltenās krāsu grupā ietilpst: zelta, safrāna, krēmkrāsas, buff (dzeltenbrūns), balts.

Sarkans

Krāsa ļoti tumša kā Īru seteram. Lai gan lielākā daļa dzīvnieku ir gaišāki.
Sarkanās jūrascūciņu mazuļi izskatās vairāk kā brūni. Ādas pigmentācijai jābūt pēc iespējas tumšākai, kā arī uz ausīm, kāju spilventiņiem. Acu krāsa- melna. Spalvai īsspalvainiem variantiem jābūt pēc iespējas vienādā tonī visā tās garumā.
Pie garspalvainiem variantiem mazas novirzes ir pieņemamas.

Zelta

Gaišāka par sarkano krāsu. Acis var būt rozā krāsā, kā arī tumšas krāsas acis.
Ādas brīva no pigmentācijas, ausis un kāju pēdas pēc iespējas pietuvinātās ādas krāsai. Spalvas krāsai pie īsspalvainiem variantiem, jābūt pēc iespējas vienādā tonī. Pie garspalvainiem variantiem iespējama maza atšķirība.

Krēmkrāsas

Tā dzeltenīga krāsa, kura sastopama dažādos toņos, pēc iespējas jābūt gaišākam tonim. Ādas, ausu un pēdu krāsa pēc iespējas gaišāka (bez pigmentācijas). Acis tumšas, var būt rubīna krāsas mirdzums, kas ne katrā standartā vēlams.
Ir iespējami dažādi krēmkrāsas toņi. Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība. Pie garspalvainiem variantiem tas mēdz būt īpaši acīs krītoši, jo izaugusī spalva ir gandrīz balta.

Buff (dzeltenbrūns)

Dzeltenbrūnā krāsā. Pēc iespējas brīvs no ādas, ausu, kāju pēdu pigmentācijas. Acu krāsa tumša. Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība.

Safrāna

Līdzīgs buff tikai ar intensīvāku dzeltenu spīdumu. Pēc iespējas brīvs no ādas, ausu, kāju pēdu pigmentācijas. Acu krāsa- rozā. Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība.

Balts

Āda brīva no pigmentācijas. Ādas, ausu, kāju pēdu krāsa- rozā. Acu krāsa var būt gan sarkana, gan melna.

Melns

Apspalvojumam jābūt viscaur melnam līdz pat saknēm. Acis tumšas. Āda un kāju pēdas melnā krāsā. Garspalvainiem tāpat jābūt intensīvā krāsā var nedaudz atšķirties no apspalvojuma pie saknēm, var būt tikai nedaudz gaišāks.

Slate Blue (zilganpelēks)

Zilganpelēks ar nelielu zilu mirdzumu, tumši sarkanām (rubīna krāsas acīm). Ādas, ausu, kāju pēdu krāsa pēc iespējas tumšāka. Krāsu tonim jābūt pēc iespējas intensīvākam ,garspalvainiem ir iespējama novirze.

Ceriņkrāsas

Pelēks ar rozā mirdzumu. Acis rozā krāsā. Ādas, ausu, kāju pēdu krāsa pēc iespējas pietuvinātas ādas krāsai. Krāsu tonim jābūt pēc iespējas intensīvākam, garspalvainiem ir iespējama novirze.

Šokolādes krāsas

Tumšā šokolādes krāsā. Rūgtās šokolādes krāsā. Ādas, ausu, kāju pēdu krāsa tumši brūnā krāsā. Acis ar tumšu rubīna krāsas mirdzumu. Īpaši intensīvi šokolādes krāsas selfi parasti ir ar parastām tumšām acīm. . Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība.

Coffee

Tas ir šokolādes krāsas forma ar izcelsmi no slate blue. Gaišas šokolādes krāsas kā kafija ar pienu, ar rubīna krāsas acīm. Ādas, ausu, kāju pēdu krāsa- ādas krāsā ar vieglu pigmentāciju. . Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība. Pašlaik nevienā standartā nav pieņemta.

Beiša

Gaiši brūna krāsa, ar sarkanām acīm. Āda, ausu ,kāju pēdu krāsa ādas krāsā. . Pie īsspalvainiem variantiem spalvai jābūt vienādā tonī visā garumā, garspalvainām šķirnēm var būt maza atšķirība.

Sēpija (Sepia)

Par sēpiju tiek uzskatīta jūrascūciņa, kurai ir pie uz mata izteikti melnas krāsas vietā, vietām ir pelēka krāsa. Parasti rodas no Krēmkrāsa aguti vai 2 vai 3 krāsu dzīvniekiem ar krēmkrāsas vai buff krāsu laukumiem. Pie sarkanu acu un sēpijas kombinācijas krāsas intensivitāte ir zemāka.

P.s. Standarts attiecināms uz visām šķirnēm, izņemot Angļu selfus. Skat. Angļu selfu standartu.