Divkrāsu

Vācija, Online Cavia Club

Lāsainās/divkrāsu/ar zīmējumu

Visas krāsas var kombinēties ar balto krāsu, šos dzīvniekus apzīmē par lāsainiem. Standartizētiem dzīvniekiem līdzsvarotībai starp krāsu laukumiem jābūt dominējošai. Raibā jūrascūciņas tiek atzītas tikai nosacīti daudzos standartos. Tas attiecas arī (tam ir nozīme) īpaši divkrāsu jūrascūciņām bez baltās krāsas klātbūtnes.

Lāsainās

Lāsainās jūrascūciņas atzītas daudzās valstīs kā jūrascūciņas, kurām krāsu varietātē ir zīmējums. Šajā gadījumā baltās krāsas proporcijai pret jebkuru citu krāsu jābūt 50: 50 un krāsu laukums mazākais ir 1 euro monētas lielumā. Krāsu laukumos nedrīkst atrasties citu krāsu spalvas, krāsu laukumiem jābūt labi atdalītiem un vienmērīgi izvietotiem uz attiecīgām ķermeņa daļām.

Holandiešu

Tas ir ideāls lāsainās jūrascūciņas tips. Galva divkrāsaina ar pa vidu izvietotu baltas krāsas laukumu, ap ausīm un vaigiem gandrīz simetriski krāsu laukumi. Sākot no pleciem sākas baltas krāsas josla un iet līdz ķermeņa vidum (sedls), kura dala muguru pēc iespējas tieši divās krāsas joslās. Mugurējā daļa ir vienkrāsaina. Pakaļkājās veidojas baltas „žeķītes” no baltas krāsas laukumiem. Šis baltais zīmējums ir līdz kājas vidum.

Bruņurupuču

Tās ir melnās un sarkanās krāsas salikums, krāsu laukumiem jābūt labi atdalītiem vienam no otra un pēc iespējas vairāk atgādināt kvadrāta formu. Krāsu laukumiem jārobežojas gan uz muguras, gan vēdera. Pretējas krāsas laukumam vienmēr jābūt citā krāsā. Ideālā variantā galva dalās uz pusēm melnā un sarkanā krāsā. Minimāli uz ķermeņa jābūt vismaz 3 krāsu laukumiem.

Japāņu

Krāsu izvietojums identisks kā bruņurupuču krāsu varietātei. Atšķirība tikai tā, ka pie japāņu krāsu varietātes krāsu laukumam ir joslas forma. Japāņu krāsu varietāte var iegūt selekcijas rezultātā.

Brindls

Tā ir sarkani- melna jūrascūciņa, kuras apspalvojums ir milēts vienmērīgi 1:1. Ir rupjāks un mazāk rupjš brindls.