Aguti, argenti

Vācija, Online Cavia Club

Aguti

Tas nozīmē, ka katrs mats ir sadalīts vairākās krāsu zonās, apakšējā daļā un galotnes daļā. Veidojas tā saucamais Tickings jeb ielāsmojums (zonējums). Atsevišķi spalva sadalīti vairākās krāsu daļās un apakšējās daļas krāsa ir no melnās rindas krāsām, spalvas galotne- sarkanajā krāsu rindā.
Aguti krāsu variācija var būt jebkurai šķirnei, bet vislabāk izpaužas tieši īsspalvainajiem dzīvniekiem, jo visā ķermeņa garumā spalvas galotnes ir labi saskatāmas. Īpaši pievilcīgs ir aguti faktors ar satīna gēnu, tieši tumšās krāsas- zelta aguti, vai sudraba aguti, spīd ar metālisku spīdumu.
Ideālā gadījumā izteikts, vienmērīgs ielāsmojums (zonējums) (Ticking) pa visu ķermeni, krūtīm, kājām, bez gaišām atzīmēm ap acīm. Vēdera krāsa ir tā pati, kas spalvas galotnei.
Uz vēdera 3 zonas uz mata iztrūkst, tās ir ķermeņa pārējā daļā. Uz vēdera katra spalviņa ir sadalīta divās daļās, apakšējā spalvas daļa no melnās krāsu rindas, augšējā no sarkanās.
Aguti krāsu variācijas.

Zelta aguti
(Goldagouti)

Pamatkrāsa ir melna, spalvas galiņi un vēdera zona tumši sarkana, acis tumšas, ausis, kāju spilventiņi un nagi melnā krāsā. Zelta aguti ir savvaļas jūrascūciņas krāsa.

Pelēkais aguti
(Graudagouti)

Pamatkrāsa ir melna, spalvu galotnes mazliet gaišāks buff, vēdera krāsa tāpat gaiši dzeltenbrūnā krāsā (buff). Acu krāsa tumša, ausis, kāju spilventiņi un nagi melni.

Sudraba aguti
( Silberagouti)

Pamatkrāsa melna, spalvu galotnes sudrabaini baltas. Acis ļoti tumšas, gaismai krītot ar rubīnkrāsas mirdzumu. Ausis, kāju pēdas un nagi melnā krāsā.

Oranžais jeb Šokolādes aguti
(Orangeagouti Schokoagouti)

Līdzīgs Zelta aguti, bet ar šokolādes krāsas pamatkrāsu apspalvojumam un sarkanu spalvu galotnēm un uz vēdera. Acis tumšas ar sarkanīgu mirdzumu. Ausis, kāju pēdas, nagi tumši brūni.

Krēmkrāsas aguti
(Cremeagout)

Līdzīgs pelēkajam aguti, tikai pamatkrāsa šokolādes krāsā un krēmkrāsas galotnes. Rubīna krāsas acis. Ausis, kāju pēdas, nagi šokolādes krāsā.

Kanēļkrāsas aguti
(Cinnamonagouti)

Līdzīgs sudraba aguti, tikai ar šokolādes krāsas pamatkrāsu un sudraba krāsas spalvas galotnēm. Līdz ar to krāsa izskatās siltāka un gaišāka. Dzīvniekam ir gaiši ugunīgas acis. Ausis, kāju pēdas nagi gaiši brūnā krāsā.

Laškrāsas aguti
(Salmagouti)

Pamatkrāsa ceriņkrāsas, matu galotnes zeltītā krāsā, acu krāsa – rozā. Ausis, kāju pēdas rozā krāsā, nagi gaiši. Paspalvojumam uz kājām, kā arī uz korpusa spalvai ir 3 krāsu zonas.

Argenti

Tie ir tie paši aguti tikai spalva sadalīts nevis 3 daļās kā aguti, bet 2. Argentiem, kā likums ir sarkanas acis, tikai pie tādām krāsām, kā, piemēram, slate blue krāsas, acis sarkanas/ rubīna sārtas.
Argentu krāsām jābūt izteiktām citādi tās saplūst un nav izteikts zonējums. Īpaši dzīvnieki ar baltām matu galotnēm izskatās vienkrāsains. Garspalvainām jūrascūciņām zonējumu var pamanīt tikai uz galvas ,kur mati ir īsi.
Ir sastopami argenti tādās krāsu variācijās:

Ceriņkrāsas- zelta
(Lilac- Gold)

Pamatkrāsa ir ceriņkrāsas, spalvu galotnes un vēders izteiktā zelta krāsā. Acu krāsa – rozā. Ausis un kāju pēdas miesas krāsā, nagi gaiši.

Beiša- zelta
(Beige – Gold)

Pamatkrāsa ir beiša, spalvu galotnes un vēders zelta krāsā. Acis gaiši rozā krāsā. Ausis, kāju pēdas, nagi gaiši.

Zilganpelēks – zelta
(Slate blue – gold)

Pamatkrāsa zilganpelēka, un tumši rubīna krāsas acīm, spalvu galotnes un vēders zelta krāsā. Ausis un kāju pēdas zilganpelēkas, nagi tumši.

Ceriņkrāsa – safrāna
(Lilac – Safran)

Pamatkrāsa ceriņkrāsā , un rozā acīm, spalvu galotnes un vēders safrāna krāsā. Ausis un kāju pēdas miesas krāsā, nagi gaiši.

Beiša – safrāna
(Beige -Safran)

Pamatkrāsa ir beiša krāsā, matu galotnes safrāna krāsā. Acu krāsa rozā, ausis, kāju pēdas miesas krāsā, nagi gaiši.

Zilganpelēks – safrāna
(Slate blue – safran)

Pamatkrāsa zilganpelēka, spalvu galotnes safrāna krāsā, acis rubīna krāsā. Ausis, kāju pēdas zilganpelēkas, nagi tumši.

Ceriņkrāsas – balts
(Lilac – White)

Pamatkrāsa ceriņkrāsa, spalvu galotnes un vēders baltā krāsā. Acu krāsa– rozā. Ausis un kāju pēdas miesas krāsā, nagi gaiši.

Beiša – balts
(Beige – White)

Pamatkrāsa beiša, spalvu galotnes un vēders baltā krāsā. Acu krāsa rozā. Ausis, kāju pēdas miesas krāsā, nagi gaiši.

Zilganpelēks – balts
(Slate Blue – White)

Pamatkrāsa zilganpelēka, matu galotnes un vēders baltā krāsā. Acis rubīna krāsā. Ausis un kāju pēdas zilganpelēkas, nagi tumši.

Viendabīgais aguti
(Solidagouti)

Arī uz vēdera un pa visu ķermeni ir 3 daļīgs zonējums (Ticking). Praktiski sastopamas visās aguti krāsu varietātēs. Jauniem dzīvniekiem zonējums var būt sliktāk izteikts. Nagiem jāatbilst ādas pigmentācijai.
Piezīme: ir gadījumi, kad viendabīgie aguti dzimst vienkrāsaini un zonējums rodas tik pēc 6 mēnešu vecuma.To var novērot krustojot melnu selfu ar Tanu.

http://www.onlinecaviaclub.de/