Kopšana

Tā kā jūrascūciņa ir bailīgs dzīvnieciņš, tāpēc jebkura procedūra būtu jāveic mierīgā gaisotnē, sarunājoties, glāstot savu mīluli.

Veicamās procedūras

• Barošana: 2- 3 reizes dienā;
• Ģenerālā būra tīrīšana: 1 reizi nedēļā;
• Pakaišu nomaiņa: 1 reizi 3 dienās;
• Profilaktiska apskate: 1 reizi 3 dienās;
• Ķemmēšana (pārsvarā garspalvainajām šķirnēm): 1 reizi 2- 3 dienās;
• Nagu griešana: 1 reizi 2 nedēļās (jāskatās pēc nepieciešamības);
• Mazgāšana: ja ir nepieciešamība.

Mazgāšana

Tā būtu jāveic galvenokārt ja ved jūrasacūciņu uz izstādi, vai tad ja jūrascūciņa nosmērējusies, kā arī ja ieviesušies parazīti. Bez īpašas vajadzības ar šo procedūru nevajadzētu aizrauties. Jālieto speciālais šampūns dzīvniekiem, kā arī var lietot bērnu šampūnu. Paņem bļodiņu, piepilda ar ūdeni 5-10 cm augstumā, ūdenim jābūt istabas temperatūrā. Saziepē cūciņu, sekojot, lai galviņa visu laiku būtu virs ūdens, uzmanīgi noskalo. Ja istabas temperatūra ir virs 18 grādiem, tad nosusina ar dvieli cūciņu un ļauj viņai pašai izžūt, ja telpā ir vēsāk, tad var pielietot fēnu, bet uz viszemāko temperatūru. Garspalvainās cūciņas vienmēr ir jāžāvē ar fēnu.

Ķemmēšana

Pārsvarā ķemmēšana nepieciešama garspalvainām jūrascūciņām, jo citādi var veidotie kaltuni, un tad tie ir jāizgriež ar šķērēm.

Nadziņu apgriešana

Savdabīga ir jūrascūciņu ķepu uzbūve – pakaļķepām ir tikai 3 gari, slaidi pirksti, bet mazajām priekšķepiņām- četri. Tā kā jūrascūciņām nadziņi nenodilst dabiskā ceļā pietiekami ātri, jāiejaucas tos apgriežot ar speciālām šķērītēm vai nagu standziņām. Jāuzmanās, lai griežot netiktu skarti kapilāri un nervu gali, jo tas sagādā jūrascūciņai lielas sāpes, rēta slikti dzīst, var rasties infekcija. Ja gadījumā kapilārs tomēr tiek skarts, attiecīgā vietiņa jādezinficē, to var darīt arī ar jodu.

Jūrascūciņām, kurām nadziņi ir gaišā krāsā, asinsvadus skatoties pret gaismu var redzēt un nogriezt nadziņus bez grūtībām, grūtības sagādā cūciņas ar tumšiem nagiem, tāpēc šajā gadījumā jāgriež nadziņš pa mazam gabaliņam.

Austiņu tīrīšana

Austiņas ir rūpīgi un regulāri jāpārbauda, ja austiņas ir netīras tās uzmanīgi jāiztīra ar papīra salvetīti, nekādā gadījumā nebūtu ieteicams izmantot vates tamponus.

Ja no austiņas nāk nepatīkama smaka, cūciņa liec galvu uz vienu pusi, tad tā varētu būt norāde uz ausu ērcīti, tādā gadījumā jāgriežas pie veterinārārsta.

Profilaktiskā apskate

Ik pēc 3- 4 dienām vajadzētu pavērot jūrascūciņu, rūpīgi to apskatīt. Vesels zvēriņš ir kustīgs, labi ēd, spalva ir spīdīga. Svarīgi arī pārbaudīt vai nav iesnu, trokšņu pie ieelpas un izelpas, vai nestruto acis.