Raupjā barība

Siens ir jūrascūciņas pamatbarība, sienam visu laiku jāatrodas jūrascūciņas barotavā. Siens nedrīkst būt sapelējis vai mitrs, tam ir jāsmaržo. Siens nedrīkst saturēt indīgos augus. Sienu pirms barošanas rūpīgi jāapskata, jāpievērš uzmanība krāsai tai jābūt zaļai, smaržai jābūt patīkamai. Jūrascūciņām neder purva siens. Ļoti vērtīgs ir tā saucamais vitaminizētais siens, tas ir bagāts ar karotīnu, siens pārsvarā sastāv no āboliņa, lucernas, nātres.

Graudaugu barība

Nedrīkst pārcensties dodot tikai graudaugus, tā kā tas var izraisīt aptaukošanos. Graudaugiem jābūt ne vairāk kā 30% no dienas barības devas, pārējo sastāda rupjā barība un zaļbarība. Jūrascūciņām var dot auzas, kviešu graudus, miežus, rudzus, soju, kukurūzas graudus, zirņus, lēcas, saulespuķu sēklas, prosu.

Sējas auzas (Avena sativa L.)

Pilnvērtīga barība. Auzas grauds satur 40-50% polisaharīdus – cieti, inulīnu, pektīnvielas, līdz 14% olbaltumvielu, diezgan daudz tauku (6-9%), B grupas vitamīnu un C vitamīnu, fermentus, mikroelementus, minerālvielas. Vērtīgi ir dot auzas kad tās vēl ir vēl piengatavības stadijā, nav pilnībā nogatavojušās.

Kukurūza (Zea mays L.)

Kukurūzas grauds satur līdz 72% cietes, no 7 līdz 13,2% olbaltumvielu, 3-9% eļļas, gumijvielas, ēterisko eļļu, karotinoīdus, līdz 2% minerālsāļu, C, K vitamīnus, B grupas vitamīnus, fitosterolus, nedaudz alkoloīdu. Kukurūza ir lieliska barība jūrascūciņām. Proteīna daudzums kukurūzas graudā pārsniedz proteīna daudzumu daudzās citās graudaugu kultūrās. Tomēr kukurūzas grauds nesatur daudzas jūrascūciņai nepieciešamās aminoskābes, tāpēc barot tikai ar kukurūzu ilgstošu laiku arī nevajadzētu. Ļoti vērtīgi ir dot kukurūzu ar visu vālīti dažādās brieduma stadijās.

Saulespuķe (Helianthus annuus L.)

Saulespuķu sēklas ir ļoti vērtīga barība visa veida grauzējiem. Sēklas satur 25-32% augu eļļas, bet labākās šķirnes sēklas satur līdz 52% eļļas. Sēklas satur neaizvietojamas taukskābes, minerālvielas: kalciju, fosforu, nātriju. Var lietot jūrascūciņu uzturā visas šķirnes. Dod piengatavības stadijā. Jūrascūciņas ļoti iecienījušas sēklas tieši piengatavības stadijā. Graudu maisījumos saulespuķu sēklas nedrīkst pārsniegt 15%, jo izraisa aptaukošanos, kā arī var izraisīt alerģisku reakciju.

Prosa (Panicum miliaceum)

Prosa ir viena no graudu maisījumu sastāvdaļām. Prosas grauds satur apmēram 50 % cietes, vairāk par 10% olbaltumvielu, 3% tauku. Prosu ir vērtīgi dot piengatavības stadijā, it sevišķi mazuļiem .

Kvieši (Triticum aestivum)

Kviešu grauds satur līdz 65% cietes, kā arī olbaltumvielu 10–15%,labākās šķirnes satur līdz 26%, tauku līdz 2% ,minerālsāļus, B grupas un PP vitamīnus. Kvieši ir vērtīga jūrascūciņu ēdienkartes sastāvdaļa Nobriedis grauds pilnībā netiek sagremots, tāpēc vajadzētu uzturā lietot izmērcētus vai diedzētus graudus.

Sējas zirņi (Pisum sativum L.)

Svarīga kultūra. Sēklas satur vidēji 26–27% olbaltumvielu. Zirnī ir daudz cietes un tauku. Svarīgi, ka zirņa olbaltumvielas satur daudz neaizvietojamu aminoskābju: tirozīnu, cistīnu, lizīnu, triptofāns u.c.