Barošana


Lai jūsu jūrascūciņa būtu vesela, lielu lomu spēlē sabalansēta un pareiza barošana. Jūrascūciņa ir zālēdājs un tāpēc nevajadzētu eksperimentēt ar dzīvnieciņu, mēģinot dot citas izcelsmes produktus. Ja barībā ir maz šķiedrvielu un tā ir pārāk mīksta, tā netiek sagremota pilnībā, kā rezultātā tā pietiekami netiek saslapināta ar siekalām, kas izraisa traucējumus barības pārstrādē.

Veselīgs uzturs

Katrai jūrascūciņai dienā nepieciešams
• C vitamīns
• Dzeramais ūdens
• Kvalitatīva sausā barība, kombikorms
• Neierobežots siena, zāles daudzums
• Dārzeņi

C vitamīns

Jūrascūciņu organisms pats šo vitamīnu neizstrādā, dienā jūrascūciņai nepieciešams saņemt no 10 līdz 30mg/ kg vitamīna. Tajā laikā, kad daudzas jūrascūciņas saņem vitamīnu ar kombikormu un dārzeņu starpniecību, lai C vitamīna saņemšana būtu garantēta, jūs varat dot C vitamīnu, vai pat parastu C vitamīna tableti. Mazuļiem, grūsnām jūrascūciņām nepieciešams lielāks C vitamīna daudzums.
Nedrīkst pievienot C vitamīnu dzeramajam ūdenim
Dzeramajam ūdenim ir liela loma jūrascūciņas veselībā, bet tā kā C vitamīns maina ūdens aromātu, jūrascūciņas var dzert mazāk.
Kā arī pievienots ūdenim C vitamīns ātri zaudē efektivitāti. Dažas jūrascūciņas dzer daudz, citas maz, tāpēc nevar zināt cik vitamīna jūsu mīlulis saņem.

Dzeramais ūdens

Ūdens ir jāmaina katru dienu (lai novērstu ūdens bojāšanos). Nelietojiet destilētu ūdeni. Nebūtu vēlams ūdens ar augstu kalcija saturu. Nedrīkst pievienot zāles un vitamīnus dzeramajam ūdenim.

Kombikorms

Augstvērtīgs kombikorms (maisījumi ar riekstiem tiek uzskatīti par pārāk barojošiem), kvalitatīvas peletes parasti ir ar C vitamīna piejaukumu. Kombikormu labāk pirkt mazos daudzumos un glabāt vēsā, tumšā vietā, lai saglabātu C vitamīnu (jāpievērš uzmanību derīguma termiņam). Vairieties no kombikorma, kuršs satur dzīvnieku izcelsmes produktus, kā arī tos, kuros kā komponents ir graudi.
Vairumā kombikormu sastāvā ir lucerna. Lucernas kombikorms ir ļoti piemērotas augošiem mazuļiem, grūsnām jūrascūciņām. Jūrascūciņām, kuras vecāks par gadu piemērots ir timotiņa kombikorms, jo tas apgādā ar mazāku kalcija daudzumu.

Siens, zāle

Neierobežotā daudzumā augstas kvalitātes siens (timotiņš un zāle ir populāri), vienmēr jābūt pieejamiem jūrascūciņai, neatkarīgi no tās vecuma. Siens uztur gremošanas trakta darbību, kā arī novērš zobu saslimšanas, pareizāk sakot to pārmērīgi garu pāraugšanu.
Lucernas sienu var dot jaunām jūrascūciņām, barojošām, grūsnām, kā arī dzīvniekiem ar sliktu apetīti. Tomēr dēļ augsta kalcija satura lucernai jāpaliek kā kārumam priekš pārējām jūrascūciņu grupām. Liekais kalcijs var izsaukt nierakmeņu veidošanos vecākiem dzīvniekiem.

Dārzeņi

Dārzeņi ir svarīgs C vitamīna avots. Dienā jūrascūciņai būtu jāsaņem apmēram sauju dārzeņu.
Pētersīļi, salāts, nedaudz burkānu, tomāti, zaļās ,sarkanās paprikas, spināts, melones ir visbiežāk dotie dārzeņi.
Tīra zāle bez pesticīdiem, āboliņš, pienenes, zirņu pākstis, tiks novērtēti no jūrascūciņas puses.
Dārzeņi pirms došanas rūpīgi jānomazgā, kā arī citus vēlams nomizot. Dārzeņus jāsāk dot mazos daudzumos, pieradinot, lai nebūtu gremošanas traucējumu. Kā arī nekādā gadījumā nedodiet bojātus dārzeņus.

Daudzveidība- veselības atslēga

Papildus
Nesaldināta dzērveņu sula, ir lielisks C vitamīna avots ,kā arī palīdz novērst urīnceļu infekcijas.
Pārliecinieties, ka kombikorms, siens un zāle vienmēr ir pieejami. Dārzeņus var dot divas reizes dienā, izņemot, no būra neapēstos, dārzeņus.
Nerekomendē
Barības maisījumus ar riekstiem, saulespuķu sēklām, žāvētiem augļiem, vai ar krāsvielu klātbūtni.
Nedrīkst dot dzīvnieku izcelsmes produktus, jo jūrascūciņas ir zālēdāji. Nedrīkst dot kombikormus, kuri domāti trušiem, jo tas nesatur C vitamīnu un var saturēt nevēlamas vielas jūrascūciņām.
Tādi dārzeņi kā kāposti, brokoļi, kolrābji, var izsaukt vēdera uzpūšanos, tāpēc dodami mazos daudzumos. Nedodiet multivitamīnus. Parasts vitamīns C ir vērtīgs, bet ne multivitamīni. Pārlieku liels A un D vitamīnu daudzums var izsaukt nopietnas veselības problēmas jūsu mīlulim.

Izmantoti materiāli: http://www.guinealynx.info/fave.html
Tulkojusi: I.Šneidere