Dzīvnieku ģimeņu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā!

,

15. un 16. maijā tiekamies Dzīvnieku ģimeņu dienās Rīgas Zooloģiskajā dārzā!
Šajās dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00 Zoodārza Akvārija zālē būs apskatāma Cavies& Co dekoratīvo grauzēju izstāde. Tajā varēs aplūkot dažādas jūrascūciņas, žurkas, šinšillas, degu un peles. Izstādē piedalīšoties arī kāds negrauzējs – trusis, kurš pat ļaušot sevi dažkārt samīļot.
Lai zoodārza apmeklējums un grauzēju izstādes baudīšana būtu tīkamāka, 15. un 16. maijā ģimenēm tiek piedāvātas lētākas ieejas biļetes – 2 pieaugušie un 1-3 bērni – tikai 10 lati. Par katru nākošo bērnu – tikai 1 lats.
Bez tam būs iespēja piedalīties un sveikt dzīvnieku ģimenes, gan tās, kurās jau jandalējas mazuļi, gan arī tās, kurās pēcnācēji vēl tikai gaidāmi. Tātad – pie ieejas saņemat īpašu ceļa lapu, apmeklējat īpašās dzīvnieku ģimenes, uzspiediet zīmogus uz lapas. Kad darbiņš padarīts, tad līdz 16:00 var doties uz Lauku sētu, kur Rīgas piena kombināts dāvās garšīgas balviņas.
Vēl zoodārzā darbosies Animācijas darbnīca, kurā mācīsimies veidot multfilmiņas par dzīvniekiem. Šajā darbā palīdzēs studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas un Tallina universitātes.
Sestdien un svētdien būs jauka atkaltikšanās ar slaveno roni Puiku – slaveno triku meistaru, kurš rādīs, ko pa ziemu nav aizmirsis. Tas saldajam ēdienam, bet jau no 11:45 varēsiet vērot kā pusdieno citi zoodārza iemītnieki – kazuāri, ziemeļbrieži, pelikāni un jūraskraukļi, kaķu lemuri, surikati un žirafes.

Šogad padevies īsti pērtiķisks gads, jo mazuļus sarūpējuši gan kaķu lemuri, gan huzārpērtiķi, gan Japānas makaki, gan arī parastie kalitriksi. Kā ierasts, Lauku sētā spriņģo jautri jēri un kazlēni. Apkakles pekaru daudzskaitlīgajā saimē draiskojas dažāda lieluma mazuļi. Putnu saimē arī karsts darba laiks – olu perēšana, tādēļ ar mazuļiem vēl kāds laiciņš jāpagaida. Tad varēs vērot, kas iznācis Japānas dzērvēm, mandarīnpīlēm.
Eh, bet ko tur daudz stāstīt, labāk – vienreiz redzēt, nekā daudzreiz dzirdēt. Atvēliet laiku ģimenei!